Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy pro teenagery: Skleněný trůn a další tipy na čtení s napětím

  vydáno  •  kultura · knihy · soutěže
  Dny se pomalu začínají krátit a i venkovní teploty už většinou vybízejí spíš k tomu, nevystrčit paty z domu. Pokud taky patříš mezi knihomoly, máme pro tebe pořádnou dávku skvělého čtení na podzim. A pokud knihomol nejsi, stejně na novinky od Albatros Media mrkni, protože tyhle knížky za to stojí a knihomola z tebe možná udělají.

  Divotání, A. G. Howardová, © Albatros

  Alíkova soutěž

  Do 15.12.2015 hrajeme v Alíkově soutěži o třetí díl duchařské trilogie od Petry Neomilnerové – Amélie a duchové.

  Amélie a duchové, Petra Neomillnerová

  Amélie a duchové, Petra Neomillnerová

  1.Skleněný dům od Sarah J. Maasové

  Román Skleněný trůn od Sarah J. Maasové byl jednou z nejočekávanějších knih pro teenagery tohoto roku. Ve světě patří ve světě fantasy k tomu nejoblíbenějšímu a na konci srpna konečně vyšel i u nás v nakladatelství CooBoo. Očekávání rozhodně nezklamal.

  Napínavý děj tě zavede do temných a špinavých soných dolů Endovieru, kde si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene Sardothien byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším nájemným zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným.

  Skleněný trůn, Sarah J. Maasová

  Skleněný trůn, Sarah J. Maasová

  Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ Dorian jí nabídne poslední šanci: svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

  2.Divotání od A. G. Howardové

  Nakladatelství CooBoo vydalo také druhý díl trilogie o Alence v říši divů tak trochu jinak. Pokračování úspěšného Šepotání s názvem Divotání od A. G. Howardové tě znovu přenese do fantastického světa Alyssy, dívky, která slyší šepotání květin a hmyzu a která pochází z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní světa. Divotání tě přesvědčí, že Alenčina říše divů je skutečná. Jen mnohem temnější...

  Divotání, A. G. Howardová

  Divotání, A. G. Howardová

  Alyssa propadla králičí dírou, zachránila život Zachovi a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea. Teď musí odmaturovat, přežít ples a pak může nastoupit na vysněnou školu. Všechno by to bylo snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v Říši divů. Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.

  3.Poděska Ivy - Chodící pohroma, Caleb Krisp

  Ivy je 12 let a za svůj život už zvládla vytočit pěknou řádku nafrněných aristokratů.

  Poděska Ivy, Chodící pohroma, Caleb Krisp

  Poděska Ivy, Chodící pohroma, Caleb Krisp

  Je nehorázně neskromná, nesmírně neposlušná, ale i nečekaně nebojácná a neskonale nezdolná. Co jiného také zbývá nebohé opuštěné sirotě, samotné na celém světě!!! Jenže poslední dobou se kolem ní začíná roztáčet záhadný kolotoč plný intrik, přízraků a dokonce i zákeřných zločinů a mordů. Je možné, aby všechny ty neuvěřitelné nehody a nepravosti naznačovaly, že je Ivy možná něco víc než jen obyčejná holka? To se dozvíš v knížce Poděska Ivy - Chodící pohroma, kterou napsal Caleb Krisp a vydalo nakladatelství Fragment.

  4.Krycí jméno Verity, Elizabeth Weinová

  A do třetice ještě jednou nakladatelství CooBoo – vychází u něj totiž velký příběh o přátelství, odvaze a zradě Krycí jméno Verity od Elizabeth Weinové.

  Krycí jméno Verity, Elizabeth Weinová

  Krycí jméno Verity, Elizabeth Weinová

  V říjnu 1943 se nedaleko Paříže zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek hru o život prohrála dříve, než začala. Druhá má naději, že přežije. Aby „Verity“ zachránila svůj život, musí nacistům říct “pravdu” o své misi. Začíná trýznivý a zároveň nádherný příběh o přátelství, odvaze a zradě. Každý den bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, lituje svého selhání, ukazuje kuráž a touhu dostat se domů.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Lord-Ash v něm napsal:

  Zaklínač

  Doporučuji zaklínače. Jedna z nej fantasy knih a polská klasika ;)