Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knihy vs. čtečky

  vydáno  •  Knihy

  Zajímají tě knížky? Pokud ano, preferuješ elektronické, nebo normální? Přečti si moji úvahu a uvidíš, jak to mám s knihami a čtečkami já.

  Knížka - srdíčko, © BeryCZ

  Každý člověk, který rád čte, čte hlavně knížky. Knihy jsou buď ve svazcích, nebo v elektronické verzi. Elektronické knihy jsou na internetu nebo ve čtečkách. Jsou ale čtečky lepší než knihy?

  Myslím si, že kniha jakožto svazek je úžasná věc. Nejlepší je ta její vůně. Knihy mohou vonět novotou, babiččiným domem nebo vaším krémem na ruce. Knihy se dají i dědit a je hezké, když držíte knížku po prababičce a víte, že ji také držela a četla vaší babičce. Ale i knihy mají svá negativa. Představte si, že jste student a musíte tahat deset „bichlí“. To byste se udřeli, a proto nastupují na scénu čtečky.

  Jsou dva typy čteček. První typ má svítící displej a druhý je bez svitu. Já preferuji bez svitu, protože si nekazím oči. Můžete si tam nahrát hodně knížek a máte je pořád při ruce a skoro nic neváží. Tato věc je dobrá na cestování, protože je úsporná. Když si budete stahovat knížky zdarma, nemusíte si je kupovat, a tak ušetříte. Ale čtečka má taky své nevýhody. Musíte ji pořád nabíjet, a když si koupíte čtečku se svitem, tak vás začnou bolet a pálit oči.

  Můj názor je takový, že já jako žák základní školy ještě čtečku nepotřebuji, ale až budu na střední a vysoké škole, tak si ji určitě pořídím. A co vy, máte raději knihy, nebo čtečky?

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 4. února 2018 ve 13:17.
  kajca v něm napsala:

  hezký článekR^R^R^ a mi máme ve škole čtečky a přiznávám moc s něma neumím tak radši čtu z knížky :-):-)

  Příspěvek z 21. ledna 2018 v 9:46.
  unous v něm napsala:

  Raději mám tištěné knížky, ale když někam jedeme, ráda si půjčím taťovu čtečku. Tahhle se mi do kufru vleze něco víc než knížky :D

  Příspěvek z 20. ledna 2018 v 17:38.
  FriedKitten v něm napsal:

  Neřekla bych, že je čtečka zbytečná :D. Já tě taky nechápu, když jsme ti tady vyjmenovali několik výhod.