Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knížka: Děti z Bullerbynu

  vydáno  •  Knihy
  S touto knížkou jsem se seznámila o jarních prázdninách, když jsem seděla doma a nudila se. Přišla moje babička a řekla : „Na, tady je jedna pěkná knížka, to se ti bude líbit.“ Dala mi do rukou knížku Děti z Bullerbynu, kterou napsala Astrid Lingrenová.

  Ráda čtu knížky od ní, jsou šťastné, veselé a dobrodružné. Proto jsem byla šťastná, když ji navíc ilustrovala Helena Zmatlíková. Tuhle knížku čtu už po osmé a mám ji rok.

  Knížku čteme z pohledu Lisi, blonďaté, brzy osmileté holky, která žije na statku jménem Bullerbin. V Bullerbinu je 6 dětí - Lasse, Lissin bratr je mu devět a je to pěkný rošťák. Je nestarší ze všech dětí v Bullerbynu. Bosse, její druhý bratr. Je mu osm a říká, že až bude velký, bude indián, ale často se to u něj mění. Olle je jedináček a bydlí vedle Lissy. Je mu osm, jako Bosse a má psa. Pes se jmenuje Svipp. A pak Britta a Anna žijí  na druhé straně, vedle domu Lissy. Anně je jako Lisse a Britě, osm. 

  Tato dobrodružství se odehrávají v malinké vesnici jménem Bullerbin. Kdo by nechtěl vědět, jaké měla Lissa narozeniny, Jak s Annou chtěli utéci, jak nocují na seníku, jak si staví domeček, jak se slaví vánoce v Bullerbynu a další a další dobrodružství. Existuje i filmová podoba, ale ta není jako knížka. Já film viděla i četla knihu, ale film není zdaleka tak dobrý, jako knížka. V knížce se začtete a nevíte, že už jste na straně 158 nebo že už jsou 4 hodiny. Napíšu vám úryvek z knížky. 

  Moje nejkrásnější narozeniny

  Myslím, že narozeniny a štědrý den jsou nejkrásnější dny z celého roku. A svoje nejkrásnější narozeniny jsem zažila když mi bylo 7 let. To bylo takhle: Probudila jsem se brzy, to jsem ještě měla pokoj s Lassem a Bossem. Spím v posteli která vrže, a tak jsem se převracela tak dlouho, dokud se neprobudil Lasse a ten pak zbudil Bosse. Oba se oblékli a pak šli po schodech dolů do kuchyně. Slyšela jsem cinknout hrníčky a za chvilku jsem uslyšela dupot, jak někdo šel po půdě. V tu ránu se dveře otevřeli a byli tam Agda naše děvečka, která držela v rukách koláč a byl na něm nápis Lisa 7 let a malý hrníček s kakaem, maminka, tatínek , Lasse a Bosse.

  A tatínek řekl : „Vypij tu čokoládu Liso, přece nechceš příjít o největší dárek.“ Pochopila jsem, že se mi teprve bude gratulovat, vypila jsem čokoládu jedna dvě a tatínek řekl: „Stoupni si, Liso.“ Zavázal mi oči. Vedli mě tam a zpět, chvilku jsem cítila, že jsme venku a pak zas doma, pak mě tatínek zatočil a sundal mi šátek.

  Byli jsme v pokoji, který jsem dřív neviděla. Byl krásný a z okna jsem poznala, že jsme v pokoj, kde dřív bydlela babička, ale ta se odstěhovala k tetě. Byl tak krásný, že jsem myslela, že v něm byl kouzelník, ale maminka říkala, že tam byl, ale byl to tatínek a maminka.To byly mé nejpěknější narozeniny. 

   Snad se vám líbil úryvek a doporučuji vám tuto knížku.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 12. listopadu 2018 v 6:38.
  Šároušek v něm napsala:

  Tu jsem četla a je moc hezká stejně jako tvůj článek. Jinak se píše Bulerbyn a Lisa.

  číča800 v něm napsala:

  hele, hezké, ale jednu chvíli píšeš ,,Bullerbin , pak Bullerbyn. Lissa a Lisa. No?

  Příspěvek z 8. června 2015 v 8:48.
  kikisek013 v něm napsala:

  krása

  Ahoj taky ji mám teda dvě po rodičích je to ta nejkrásnější knížka na světě 16krásný článek 4