Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knížka Náš dvůr má tajemství

  vydáno  •  Knihy

  Dvůr má tajemství, ale jaké? To se dozvíte v tomto článku, a samozřejmě i v té knize.

  Náš dvůr má tajemství , © VeverkaČiperka123

  Tuto knihu jsem četla a doporučuji vám přečíst si ji taky. Já jsem si ji půjčila v knihovně, ale můžete si ji i koupit.
  V knihovně byla ve věkové kategorii 9 - 12 let, ale pokud jste mladší nebo starší, samozřejmě si ji můžete také přečíst. ;-) Autorkou je Michaela Fišarová. Kniha má 146 stran.

  Kniha Náš dvůr má tajemství , © VeverkaČiperka123

  Hlavní postavy
  Ondra (10 let)
  Johanka (10 let, Ondrova kamarádka)
  Jirka (12 let, kamarád Ondry a Johanky)
  Erik (11 let, Ondrův bratranec)
  Čtverák (pejsek)

  Teď už znáte hlavní postavy, takže si řekneme, o čem tato knížka je.:-)

  První strana knihy Náš dvůr má tajemství , © VeverkaČiperka123  Ondra je venku se svou kamarádkou Johankou. Johanka se mu schová a tak ji hledá. Najde ji ve sklepě. Johanka tam viděla nějaké zvíře! Co to ale je? Už je pozdě, tak jdou domů a domluví se, že se na to půjdou podívat zítra. Další den ale Ondra se svou rodinou jedou na oběd k babičce. Takže se na zvířátko jdou podívat až další den.

  Zjistí, že to je pejsek. Malé štěňátko. Pak uvidí nějakého kluka, jak toho pejska bere. Jdou za ním a dozvědí se, že ten kluk se jmenuje Jirka a že pejska dostal od kamaráda, který měl štěňata a jedno jim zůstalo a chtěli ho utratit (zabít). :-c;-( Ale Jirka si ho vzal. Nemůže ho mít doma, tak ho schovává ve sklepě.

  Jirka s Ondrou a Johankou se domluví, že Ondra a Jirka v noci utečou z domu půjdou za pejskem a Johanka za ním půjde o přestávce, kdy uteče ze školy. Tak jdou domů a kluci se domluví, že se teda sejdou ve dvě hodiny ráno.

  Večer si Ondra jde brzo lehnout a snaží se, aby neusnul. Nakonec bohužel usne a vzbudí se až ve čtvrt na tři. Rychle si obleče kalhoty a mikinu a jde ven z bytu. Hned si ale uvědomí, že si zapomněl boty a klíče. :-D

  Ve sklepě potká Jirku. Jdou ven a dají pejskovi napít a hrají si s ním. Pak chtějí jít domů, ale Ondra nemá ty klíče. Tak jde spát k Jirkovi. Jirka mu řekne, že pro pejska vymyslel jméno Čtverák. Protože Jirka, Johanka a Ondra jsou tři a pejsek je čtvrtý. Proto Čtverák. Další den vstanou v 6 hodin a Ondra jde domů. Zazvoní a řekne, že si šel ven natrhat nějaké listy ze stromů, které potřebuje na přírodovědu, ale zapomněl si doma boty. :-D

  Další den k nim přijde Ondrův bratranec Erik, který bydlí v Americe a jeho maminka je nemocná a tatínek je s ní v nemocnici. Ondra Erika nesnáší, ale Erik tam musí být. Nakonec se s Erikem docela skamarádí. A Johanka a Jirka taky.

  Teď děti zjistí, že potřebují peníze na očkování pro pejska. Tak nabídnou úklid. Za peníze. Nějaká stará paní chce uklidit zahradu. Tak uklízejí zahradu. Pak se ale Čtverák ztratí. A Erik taky. :-c

  Jak to dopadne? Najdou se? To si přečtěte v knížce. ;-)

  Náš dvůr má tajemství:obsah , © VeverkaČiperka123


  Poslední strana knihy Náš dvůr má tajemství , © VeverkaČiperka123

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 11. března 2019 v 16:42.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  R^

  Příspěvek z 11. března 2019 v 16:34.
  Šlaufová v něm napsala:

  Mohu jí dát za pravdu. Ta kniha je opravdu nádherná. Ve čtvrté třídě jsme ji měli jako společnou četbu, a hodně jsme se pobavili.

  Příspěvek z 23. února 2019 v 17:33.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Děkuji :-3