Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knížka nebo film?

  vydáno  •  Knihy
  Současná generace dává přednost filmu, za to ta starší je zase velký zastánce knih. Co je ale doopravdy lepší?

  Já osobně preferuji knížku. Příběh dosáhne úplně jiných rozměrů než film a při čtení si všechno můžu představit podle sebe. Proto čtu knížku většinou první, jelikož když nejdříve vidím film, nedám své představivosti tolik prostoru. Ale neříkám, že film je špatně. Pojďme se na to kouknout z vědeckého hlediska.

  Většina studií dokazuje, že čtenář knih je inteligentnější, než nadšený televizní divák. Když čtete, rozšiřujete si slovní zásobu a vaše fantazie se vyvíjí. Vědci tedy převážně dávají přednost čtení. Ale dejme slovo televizním divákům, kteří čtou jenom co musí a někdy ani to ne. Film je rychlejší, je tam více akce, u jeho sledování se dá dělat také spoustu jiných věcí. Zabere méně času a oni tak za den můžou stihnout nespočet příběhů.

  Uvedu příklad nádherné knížky, kterou ovšem také hodně lidí zná jen jako film. Určitě jste někdy slyšeli o příběhu Hvězdy nám nepřály. Já osobně jsem nejdříve četla knížku, která byla absolutně úžasná. Úplně jsem se vžívala do postav a každý večer si nadšeně četla další kapitoly. Když mi pak kamarádka ukázala film, nemohla jsem uvěřit, o kolik toho divák přichází. Když jsem to kamarádce oznámila, chtěla si tedy knížku přečíst. To stejně není ono, když vidíte film. Možná vás rodiče občas nutí, něco přečíst. Ze začátku mě taky nutili. A něco mě vůbec nebavilo. Pak jsem se do jedné knížky začetla a bylo to. Sama jsem si knihy vybírala a do teď čtení miluji.

  Samozřejmě se taky koukám na televizi nebo jsem na PC, ale nejsem na nich pořád. Tímto článkem nechci nikoho urazit, jen vyjádřit svůj názor. A co ty? Preferuješ knížku nebo film?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 3. ledna 2016 v 19:51.
  mikey18 v něm napsala:

  Přesně !

  Jsem na tom úplně stejně. Jako bys napsala to co si myslím. Knížky jsou lepší než filmy teda aspoň pro mě ! 25

  Příspěvek z 30. prosince 2015 v 8:20.
  samudino v něm napsal:

  Marťan

  Já jsem nejdřív četl knížku Marťan a potom jsem se podíval na film.

  TerkaXP v něm napsala:

  Reakce na TerkaXP:

  Trilogie Léto:
  1.díl- Léto.kdy jsem zkrásněla
  2.díl :Bez tebe to není Léto
  3.díl. Vždycky budeme mít Léto
  Trilogie Hex Hall :
  1. Čarodejnice z Hex Hall
  2. Démon z Hex Hall
  3. Bitva o Hex Hall
  Trilogie Paladina
  1.Paladinovo proroctví 2. Paladinovo proroctví - Spojenectví 3. Ještě není tuším :(