Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knížka Země příběhů – kouzelné přání

  vydáno  •  Knihy

  Pokud nemáte co číst a máte rádi fantasy, je tato kniha právě pro vás. Má hodně stránek, ale je v ní dobrý děj, takže se snadno čte. Knihu bych doporučila dětem od 10 do 15 let, jak klukům, tak holkám. Můžete si ji půjčit v některých knihovnách, ovšem nemají ji všude.

  Země příběhů: Kouzelné přání, © Chris Colfer

  Je to první kniha ze šestidílné série, takže pokud by se vám líbila, můžete číst i další.

  Něco o knize

  Autor: Chris Colfer
  Počet stran: 344
  Žánr: fantasy
  Hlavní postavy: Alex, Conner

  Děj

  Kniha je o dvojčatech Alex a Connerovi, kterým umřel v 11 letech tatínek, a tak žijí jen s maminkou. Jednoho dne, když mají dvojčata narozeniny, přijede jejich babička a kromě ostatních dárku jim dá také pohádkovou knihu, ze které jim čítávala, když byli malí. Po nějaké době si Alex začne všímat, že ta kniha někdy svítí a bzučí. Zjistí, že když na knihu položí nějakou věc, tak se ta věc propadne knihou neznámo kam. Řekne to i Connerovi.

  Jednou zkouší, co se stane, když do knihy strčí ruku. V té chvíli jí ale do pokoje vtrhne Conner, Alex se lekne a spadne do knihy. Coner za ní skočí taky, protože ji nechce nechat v neznámém světě samotnou. V knižním světě potkají přátelského žabáka, který jim řekne, že jsou v pohádkovém světě. Taky jim řekne, že pokud se chtějí dostat zpátky, musí použít kouzelné přání. Na kouzelné přání musejí nasbírat různé předměty ze země příběhů, např. Popelčin skleněný střevíček. Dvojčata zjistí, že kouzelné přání jde použít už jenom jednou a že věci na něj sbírá ještě zlá královna od Sněhurky.

  Kouzlo nakonec použije ona a dvojčata, smířená s tím, že v Zemi příběhů zůstanou, odejdou do Popelčina paláce. Tam si je dá zavolat kmotřička víla a děti zjistí že je to... jejich babička!! Ta jim pomůže vrátit se do jejich světa.

  Můj dojem

  Kniha je zároveň hodně vtipná i napínavá, dobře se čte. Celkově se mi hodně líbila. Nejdřív mě nebavila, ale jak se děj rozjel, zjistila jsem, že je fakt hodně dobrá. Jediný mínus asi je, že místy jsou nedůležité podrobnosti a děj je někdy dost složitý. Jinak je hodně dobrá a ráda bych vám ji doporučila.

  Doufám, že se vám můj článek líbil.:->

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 28. května v 8:28.
  Alpina v něm napsal:

  Jéé ta vypadá moc pěkně!8-P

  Příspěvek z 28. května v 6:22.
  Příspěvek z 13. února 2020 v 19:52.
  Kajda_majda v něm napsala:

  Ahoj já čtu Teďka poslední 6tý díl tuhle knížku miluju uz od svich deseti let a každý půl rok sem čekala než se přeloží další díl a teď už čtu ten poslední :-)