Alíkovina

Knížka Země příběhů – kouzelné přání

vydáno  •  Knihy

Pokud nemáte co číst a máte rádi fantasy, je tato kniha právě pro vás. Má hodně stránek, ale je v ní dobrý děj, takže se snadno čte. Knihu bych doporučila dětem od 10 do 15 let, jak klukům, tak holkám. Můžete si ji půjčit v některých knihovnách, ovšem nemají ji všude.

Otevřená kniha, © Alexas_Fotos

Je to první kniha ze šestidílné série, takže pokud by se vám líbila, můžete číst i další.

Něco o knize:
Autor: Chris Colfer
Počet stran: 339
Žánr: fantasy
Hlavní postavy: Alex,Conner

Děj:
Kniha je o dvojčatech Alex a Connerovi, kterým umřel v 11 letech tatínek, a tak žijí jen s maminkou. Jednoho dne, když mají dvojčata narozeniny, přijede jejich babička a kromě ostatních dárku jim dá také pohádkovou knihu, ze které jim čítávala, když byli malí. Po nějaké době si Alex začne všímat, že ta kniha někdy svítí a bzučí. Zjistí, že když na knihu položí nějakou věc, tak se ta věc propadne knihou neznámo kam. Řekne to i Connerovi.

Jednou zkouší, co se stane, když do knihy strčí ruku. V té chvíli jí ale do pokoje vtrhne Conner, Alex se lekne a spadne do knihy. Coner za ní skočí taky, protože ji nechce nechat v neznámém světě samotnou. V knižním světě potkají přátelského žabáka, který jim řekne, že jsou v pohádkovém světě. Taky jim řekne, že pokud se chtějí dostat zpátky, musí použít kouzelné přání. Na kouzelné přání musejí nasbírat různé předměty ze země příběhů, např. Popelčin skleněný střevíček. Dvojčata zjistí, že kouzelné přání jde použít už jenom jednou a že věci na něj sbírá ještě zlá královna od Sněhurky.

Kouzlo nakonec použije ona a dvojčata, smířená s tím, že v Zemi příběhů zůstanou, odejdou do Popelčina paláce. Tam si je dá zavolat kmotřička víla a děti zjistí že je to... jejich babička!! Ta jim pomůže vrátit se do jejich světa.

Můj dojem:
Kniha je zároveň hodně vtipná i napínavá, dobře se čte. Celkově se mi hodně líbila. Nejdřív mě nebavila, ale jak se děj rozjel, zjistila jsem, že je fakt hodně dobrá. Jediný mínus asi je, že místy jsou nedůležité podrobnosti a děj je někdy dost složitý. Jinak je hodně dobrá a ráda bych vám ji doporučila.

Doufám, že se vám můj článek líbil.:->

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 13. února v 19:52.
Kajda_majda v něm napsala:

Ahoj já čtu Teďka poslední 6tý díl tuhle knížku miluju uz od svich deseti let a každý půl rok sem čekala než se přeloží další díl a teď už čtu ten poslední :-)

Příspěvek z 13. února v 19:45.
JáJá1 v něm napsal:

Pěkný článek, 5 tlapek.