Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knížky pro děti malé i velké, hodné i zlobivé

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  V následující nabídce knížek si na své přijde snad opravdu každý. Jsou mezi nimi pohádkové příběhy, které pobaví a potěší hlavně nejmladší čtenáře. Nezapomněli jsme ale ani na starší kluky a děvčata, kteří mají rádi příběhy ze současnosti.

  Knížky z nakladatelství Albatros, © Radkaa

  Zlobilky a Nezbedníci

  Martina Drijverová napsala dvě rozpustilé knížky, které ilustracemi vyzdobila Markéta Vydrová. První knížka je víc pro holky - jmenuje se Zlobilky. Druhá, s názvem Nezbedníci, je věnovaná klukům. A jak zlobilky zlobí? Jedna si třeba pořád vymýšlela, že ji něco kousne; druhá se nechtěla mýt; jiná stále na někoho neslušně ukazovala. Další se toulaly, bály se a byly strašné nepořádnice.

  Nezbedníci. Napsala Martina Drijverová, ilustrovala Markéta Vydrová

  V knize Nezbedníci jsou "hrdiny" jednotlivých kapitol kluci. Třeba malý rošťák, který si děsně vymýšlí, jiný,. který šplhá do výšek, další se neumí chovat a okusuje tužky... Knížky vás pobaví a možná i někomu dojde, že by se mohl stát předlohou pro některou z dalších kapitol. Nebo snad ani trochu nezlobíte? Knížky vyšly v edici Druhé čtení a jsou určené pro čtenáře od sedmi let. Mají nejen hodně obrázků, ale také pěkně velká písmenka.

  Ema a kouzelná kniha

  Zleva výtvarník Tomáš Řízek, spisovatelka Petra Braunová a Kamila Moučková.

  Desetiletá dívka Ema si nevzpomíná, že by kdy žila jinde, než je chudý a smutný dům pro opuštěné děti - Sirotčinec. Přestože nosí ústavní stejnokroj, od svých spolubydlících kamarádek se liší svými schopnostmi vidět neviděné a slyšet neslyšené. Ostatních se straní, aby nemusela poslouchat výtky Slečny, která má dívky na starost a které vadí, že jsou s Emou neustále problémy.

  Dům je světu ukrytý za vysokou zdí a dívky vlastně netuší, co se "tam venku" děje. Jen jednou za život smí každá z nich Město navštívit. A to v den svých desátých narozenin. Ema touží po cestě do Města tak moc, až vážně onemocní... Knížka Petry Braunové je určena čtenářům od 7 let. S chutí si ji však přečtou všichni, kteří mají rádi tajuplné a napínavé pohádkové příběhy.

  Bratři bagři

  Bratři bagři, Jiří Macoun, ilustroval Lukáš Urbánek

  Originální pohádkový příběh tří mluvících bratrů bagrů s poněkud podivnými jmény: MUR, SUR a VUR. Tak třeba MUR je vlastně malé univerzální rypadlo, SUR je střední univerzální rypadlo a VUR je velké univerzální rypadlo. Text Jiřího Macouna doplňují ilustrace Lukáše Urbánka.

  Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L.

  Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L., napsala Petra Braunová, ilustroval

  Hrdinou příběhu, který napsala Petra Braunová, je třeťák Filip, který se tak trochu souhrou nešťastných okolností stal zločincem. Copak tenhle bezvadný a hodný, i když trochu divoký kluk by mohl něco takového spáchat? Ani on sám nevěří tomu, co se stalo. A přece…

  Začalo to tím, že mu maminka představila Moniku, dceru svého přítele. Nejdřív proti ní nic neměl, dokonce se mu líbila. Ale časem je mu stále protivnější. Proto se rozhodl, že musí něco udělat. A udělal… Ale zatímco si přál, aby se Monika jen trochu odřela, způsobil Filip vážnou dopravní nehodu. 

  Když se pes směje

  Když se pes směje, Juraj Šebesta, ilustrovala Katarína Ilkovičová

  Kniha slovenského autora Juraje Šebesty je označována za rodinný román pro dospívající a dospělé. Hlavní hrdina Tomáš žije na sídlišti v Bratislavě. Právě mu bylo patnáct, kapesné mu připadá směšně malé, holkám ve třídě vyrostla prsa, otec a matka prudí. Prostě těžkej život...

  Za slupkou drsňáka, který pro sprosté slovo nebo nějakou jízlivost nejde daleko, je ale poctivý a hodný kluk, který si chce užívat života, randit, jezdit na kole, chatovat s kámošema a mít kolem sebe lidi, které má rád....

  Uzly a pomeranče

  Uzly a pomeranče, napsala Iva Procházková, ilustroval Jiří Franta

  Příběh o statečnosti, odpovědnosti, o první lásce, příběh, v němž velkou roli hrají koně. Koně jako sny, jako symbol nespoutanosti... Hlavním hrdinou je kluk Darek. Příběh se odehrává v současnosti na venkově, na úpatí hor. Ale mohl by se stát vlastně kdykoli a kdekoli.

  Albatros

  Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy).

  V současné době je součástí mediální společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo nakladalelství přes 10 tisíc titulů. V současné době v Albatrosu vychází okolo 130 knížek ročně pro děti od 2 do 12 let.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 22. února 2012 v 9:34.
  Novakovan v něm napsal:

  Miluji knihy

  Nejraději mám dobrodružné např. Indiana Jons byla i sfilmovaná nebo o koních např.Kůn mých snů.Nelíbí se mi zamilované asi  jsem na to ještě hodně malá.

  Příspěvek z 20. ledna 2012 ve 20:46.
  elinečka2002 v něm napsal:

  Reakce na luci1:

  MĚ TO NEBAVÍ ČIST 171717171717171717171717

  Příspěvek z 20. ledna 2012 ve 20:44.
  elinečka2002 v něm napsal:

  TO JE FAJNNÉ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  AHOJ VŠICHNI JÁ SI KUPUJI KNÍŽKI BUT PŘES ALBATROS NEBO JE DU KOUPIT OSOBNĚ DO LEVNNÉ KNIHY 41414141