Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Knižní novinky z Albatrosu: Listopad

  vydáno  •  Knihy
  Kamarádi z vydavatelství Albatros pro vás připravili přehled listopadových novinek. Jaké nové knihy si tedy můžeš přečíst?

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media, © Albatros Media

  1.Pohádky z korálků

  Kolektiv
  Pro čtenáře od 6 let

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

  Třináct pohádek z per skvostných pohádkářů vás zavede do rozličných koutů světa, o nichž vyprávějí H. Ch. Andersen, Ch. Perrault, D. Comparetti, R. Kipling, W. Hauff či J. Tomek. České čerty, draky, prince a princezny představí v známých i méně známých báchorkách B. Němcová, B. M. Kulda, O. Sirovátka a jiní výteční vypravěči. Cesty všech hrdinů za štěstím a dobrodružstvím doprovázejí obrázky J. Lady, A. Strnadela, H. Zmatlíkové, J. Běhounka, A. Mikulky, Z. Táborské, J. Kovaříka, E. Natus-Šalamounové, M.

  2.Stín a jeho kluk

  Lenka Krbcová
  Ilustrace: Katarina Gasko
  Pro čtenáře od 8 let

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

  Každý někdy musíme dělat, co se nám nechce – mýt nádobí, jíst brokolici nebo psát úkoly z matiky. Co by ale měl teprve říkat stín kluka, který musí dělat jen to, co dělá kluk, ke kterému patří. Jednoho dne se mu ale jeho kluk ztratí, a Stín má náhle svobodu. Jenže brzy zjistí, že je mu samotnému smutno. Vrátí se tedy raději ke svému klukovi? Nebo se mu podaří najít kamarády?

  3.Obrazy ze Starého zákona

  Renáta Fučíková
  Ilustrace: Renáta Fučíková
  Pro čtenáře od 9 let

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

  Bohatě ilustrovaná autorská kniha Renáty Fučíkové přibližuje současným jazykem starodávné příběhy z Levanty, Mezopotámie a Egypta. Biblické příběhy o stvoření světa, o potopě, stejně jako vyprávění o putování pastevců, o založení nové říše, o jejím pádu i obnově se staly součástí tří světových náboženství a základem kulturní historie lidstva. Vložené mapy usnadní orientaci v příbězích a spolu s ilustracemi přiblíží starověký svět. Krátké kapitoly se mohou stát společným rodinným a školním čtením, vodítkem k pochopení významných děl světového umění.

  4.Malý český poutník

  Ondřej Hník
  Ilustrace: Jiří Votruba
  Pro čtenáře od 7 let

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

  Vydejte se s básníkem Ondřejem Hníkem na cestu po Čechách, Moravě a Slezsku. Ve více než padesátce básní přibližuje zvláštnosti a typické motivy jednotlivých měst a krajů, s typickou směsicí romantiky a jemného nonsensového humoru. Navazuje na svou úspěšnou knihu Malý pražský chodec.

  5.Cestování s Velrybou

  Eva Papoušková
  Ilustrace: Zuzana Rusínová
  Pro čtenáře od 8 let

  Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

  Zelníčkovi jsou taková normální rodina. Maminka, tatínek, tři děti a pes Kolumbus. A všichni si jednou vyjedou na velkou prázdninovou cestu, na které je čeká horké italské slunce, barevné Monte Carlo, zlaté španělské pláže a spousta dobrodružství, ze kterých sice mají maminka i tatínek nervy na dranc, ale děti si je užijí naplno. A ptáte se, kde se schovává ta Velryba a kde k ní Zelníčkovi přišli? Tak si to rychle přečtěte.

  Eva Papoušková je autorkou bestselleru Kosprd a Telecí, která zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros a byla nominovaná na cenu Magnesia Litera.

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!