Alíkovina

Knižní novinky z Albatrosu: Listopad

vydáno  •  Knihy
Kamarádi z vydavatelství Albatros pro vás připravili přehled listopadových novinek. Jaké nové knihy si tedy můžeš přečíst?

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media, © Albatros Media

1.Pohádky z korálků

Kolektiv
Pro čtenáře od 6 let

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

Třináct pohádek z per skvostných pohádkářů vás zavede do rozličných koutů světa, o nichž vyprávějí H. Ch. Andersen, Ch. Perrault, D. Comparetti, R. Kipling, W. Hauff či J. Tomek. České čerty, draky, prince a princezny představí v známých i méně známých báchorkách B. Němcová, B. M. Kulda, O. Sirovátka a jiní výteční vypravěči. Cesty všech hrdinů za štěstím a dobrodružstvím doprovázejí obrázky J. Lady, A. Strnadela, H. Zmatlíkové, J. Běhounka, A. Mikulky, Z. Táborské, J. Kovaříka, E. Natus-Šalamounové, M.

2.Stín a jeho kluk

Lenka Krbcová
Ilustrace: Katarina Gasko
Pro čtenáře od 8 let

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

Každý někdy musíme dělat, co se nám nechce – mýt nádobí, jíst brokolici nebo psát úkoly z matiky. Co by ale měl teprve říkat stín kluka, který musí dělat jen to, co dělá kluk, ke kterému patří. Jednoho dne se mu ale jeho kluk ztratí, a Stín má náhle svobodu. Jenže brzy zjistí, že je mu samotnému smutno. Vrátí se tedy raději ke svému klukovi? Nebo se mu podaří najít kamarády?

3.Obrazy ze Starého zákona

Renáta Fučíková
Ilustrace: Renáta Fučíková
Pro čtenáře od 9 let

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

Bohatě ilustrovaná autorská kniha Renáty Fučíkové přibližuje současným jazykem starodávné příběhy z Levanty, Mezopotámie a Egypta. Biblické příběhy o stvoření světa, o potopě, stejně jako vyprávění o putování pastevců, o založení nové říše, o jejím pádu i obnově se staly součástí tří světových náboženství a základem kulturní historie lidstva. Vložené mapy usnadní orientaci v příbězích a spolu s ilustracemi přiblíží starověký svět. Krátké kapitoly se mohou stát společným rodinným a školním čtením, vodítkem k pochopení významných děl světového umění.

4.Malý český poutník

Ondřej Hník
Ilustrace: Jiří Votruba
Pro čtenáře od 7 let

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

Vydejte se s básníkem Ondřejem Hníkem na cestu po Čechách, Moravě a Slezsku. Ve více než padesátce básní přibližuje zvláštnosti a typické motivy jednotlivých měst a krajů, s typickou směsicí romantiky a jemného nonsensového humoru. Navazuje na svou úspěšnou knihu Malý pražský chodec.

5.Cestování s Velrybou

Eva Papoušková
Ilustrace: Zuzana Rusínová
Pro čtenáře od 8 let

Listopadové novinky vydavatelství Albatros Media

Zelníčkovi jsou taková normální rodina. Maminka, tatínek, tři děti a pes Kolumbus. A všichni si jednou vyjedou na velkou prázdninovou cestu, na které je čeká horké italské slunce, barevné Monte Carlo, zlaté španělské pláže a spousta dobrodružství, ze kterých sice mají maminka i tatínek nervy na dranc, ale děti si je užijí naplno. A ptáte se, kde se schovává ta Velryba a kde k ní Zelníčkovi přišli? Tak si to rychle přečtěte.

Eva Papoušková je autorkou bestselleru Kosprd a Telecí, která zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros a byla nominovaná na cenu Magnesia Litera.

Fotogalerie

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!