Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Koalík: Shrnutí soutěží z jara, léta a podzimu roku 2020

  vydáno  •  soutěže · kvízy

  Blíží se Vánoce, zítra si otevřeme první okénko adventního kalendáře s dárky od firmy Albi, ale vám zajisté vrtá hlavou, co jsme zjistili při velikonoční pátračce a v šišatých a tučňáčích tajenkách.

  Obrázky ze všech soutěží… a mé nové já (od LillMissAlex), © Koalík

  Nevím, jestli jste si toho všimli, ale letošní rok má trošku porouchanou strukturu. Škola nebo prázdniny, den nebo noc, právo nebo povinnost, rouška nebo hadr na podlahu… všechno se to letos plete. Jako, kdyby nám někdo zaviroval kalendář! :-[)

  Běžně bývají na Alíkovi větší soutěže jen během prázdnin a adventu. Vláda ale našemu virtuálnímu psíkovi chtěla udělat nějaký naschvál a nejspíš rozhodovala, jestli 11. března začnou prázdniny, nebo advent… a vybrala prázdniny. Takové polo-prázdniny, polo-školní. ;-)

  Šiška v centru pozornosti

  Už od začátku prosince se na Alíkovi občas objevovala šiška, která při kliku kýchnula. Nikdo nevěděl, kde se vzala, proč tu je, proč kýchá – byla to velká záhada. Když se začalo začátkem roku v médiích hovořit o celosvětovém šíření nové nemoci, objevila se různá podezření. Naše šiška kýchala mnohem dřív, než se svět dozvěděl o nákaze v Číně. To samozřejmě vyvolalo všelijaké divoké spekulace, v nástěnkách i jinde…

  Donald J. Trump
  @DonaldTrump

  Jak už všichni víte, v Čečenské Republice mají psa, který má šišku, která měla Čínský Virus jako PRVNÍ!!!! Neskutečné!

  Oficiální informace naznačují, že toto tvrzení je neskutečné
  22:22 · 12. března 2020
  123.4K 56.7K lidí o tom švitoří

  Šišku jsem si pozval na rozhovor, ale moc mi toho bohužel nepověděla, protože hovoří jakousi neznámou řečí, které já ani Alík nerozumíme. Můžete se však přesvědčit, že už vůbec nekýchá:

  Od konce března do konce června kýchala skoro pořád. Vyskytovala se na všech podstránkách webu a při každém kýchnutí vysypala nápovědu k jednomu z devíti řádků tajenky. Na rozdíl od dřívějších tajenkových soutěží nebyla tentokrát vůbec nutná spolupráce více lidí, stačila jen vytrvalost a přiměřeně bohatá slovní zásoba. Pokud jste si ale nevěděli rady, v nástěnce o soutěži vám většinou někdo rád ochotně pomohl. ;-)

  Tajenka (uprostřed), šiška (dole) a myška (vpravo)

  Dohromady proběhlo 22 kol, v každém se losoval jeden výherce. Celkově se zúčastnilo 905 lidí. ok

  Velikonoční mezihra

  Nečekané prázdniny ale samozřejmě nezastavily křesťanské svátky, i letos jsem se nechal přetvořit v čokoládová vajíčka. Tuto tradici odstartoval předloni velikonoční zajíček, když mi hacknul účet (tehdy ještě s přezdívkou Čokoládový Alík) a uloupil moji čokoládu.

  Dodnes nám nepřiznal, co tím sledoval. Nedostali jsme z něj ani slovo! Že by mě tím snad chtěl rozdělit? A každá moje oddělená část by potom vyrostla? Že by nakonec každé vajíčko ožilo zvlášť nezávisle a mohlo by si také s někým povídat na internetu? Teda, takový absurdní nesmysl by ho snad ani nenapadl, ne?! ;-D

  Stejně jako v předchozích letech jste během doby velikonočních prázdnin hledali každý den tři vajíčka na webu Alíka, v tom vám pomáhaly veršované nápovědy. Kdo všechna vejce našel, mohl si vybrat jednu z možných výher, a odeslat formulář. Vylosovaný šťastlivec následně zůstal i zvěčněný na rotujícím vajíčku. Takto proběhlo pět kol soutěže, zúčastnilo se dohromady 657 lidí.

  Nicméně tím pátračka neskončila!

  Během loňské velikonoční soutěže se nám přihodila nepěkná věc – dvě čokoládová vajíčka se ztratila. Jedno z nich se našlo během pár týdnů, ale to druhé zůstalo ztracené celý rok! Až v závěru letošní soutěže se objevila první stopa. Ta vedla klikatou cestou: přes černou díru, přes nástěnku o tajné sekci, přes nové hroší tlačítko a přes podezřele rychle zodpovězený dotaz v poradně. Nakonec jste vejce našli.

  Ale toto zatoulané vajíčko je nějaké větší a nechce se nechat začlenit zpátky do mé čokolády. Samo o sobě tvrdí, že je Čokoládový Alík a že mě nezná. Čím to může být? Záhada…

  Smířil jsem se s tím, že zůstanu tak, jak jsem… a že si najdu nějaký stabilní tvar.

  Luštění u negativních tučňáků

  Aby nebylo záhad málo, vypravil jsem se v létě do Antarktidy. Jak již jistě víte, velikonoční zajíček pracoval pro mafii tasmánských čertů. Loni v létě jsem vyšetřoval v Austrálii u koalů a od jednoho starého tasmánského čerta jsem s pomocí vrtulníku zjistil, že tasmánským čertům chybí morální autorita, takzvaný tasmánský Mikuláš.

  Koncem loňského roku jste během výtvarné soutěže zkoumali, jak takový tasmánský Mikuláš asi vypadá, a já pročítal pradávné texty, hledal jsem všelijaké stopy, jak tuto postavu vypátrat. Jak už to u pátrání bývá, narazil jsem na veršovanou nápovědu:

  Bytost ze všech nejněžnější
  sídlí v poušti nejjižnější.

  Poušť?

  Ač se to zdá divné, Antarktida je poušť, dokonce je to největší poušť na světě. Pouště se poznávají podle toho, že tam málo prší, a už je celkem fuk, jestli tam je teplo nebo zima. Přesněji je to popsané na Wikipedii.

  Kdysi dávno lidé věřili, že nejjižnější světadíl je Austrálie – „australis“ je latinsky „jižní“. My už nyní víme, že nejvíc na jihu je Antarktida, jejíž název je doslova „opak Arktidy“, neboli „nejsou tam medvědi“. A co tam tedy je? Tučňáci! :-D

  Antarktida je docela rozlehlá a najít na ní jednu konkrétní bytost, která možná už dávno neexistuje, nebylo zase tak snadné. Na druhou stranu tam většinou nejsou široko daleko žádní lidé, takže mi do pátrání nikdo neprskal. Tázal jsem se postupně tučňáků, jestli by mě nenasměrovali k nejmoudřejší živé bytosti, kterou znají – doufal jsem, že se takto postupně krůček po krůčku dopracuji až k Mikulášovi. Zírali na mě jako … no, jako tučňáci. Nechápali, na co se ptám, pořád hledali nějaký manuál. 8-o

  Napadlo mě, že by si možná lépe rozuměli s hrochem Pepíčkem (8:o), tak jsem si ho nechal doručit na jižní pól, tentokrát jako balík do ruky, aby se zase neztratil, jako předloni. ;-)

  Hroch Pepíček na Antarktidě

  Pepíček ihned po doručení zavelel, že bychom měli zamířit na sever. Za iniciativu si zaslouží palec nahoru, přestože na jižním pólu neměl na výběr. ok

  Nakonec jsme na severu Antarktidy skutečně našli tajný kmen negativních tučňáků, kteří byli bystřejší. Běžně bývají tučňáci černobílí, tito byli bíločerní. 8-o

  Tučňáci Lerak a Keram nás uvítali pozdravem: Mehobs!

  Vypadali trošku strašidelně, ale pochopili, že přicházíme v míru. Jakmile Pepíček výraznými gesty naznačil, že si u nich opravdu nutně potřebuje odskočit, pojali to jako přátelský projev hluboké úcty, uspořádali během pár hodin velkolepý festival a na něm nám slavnostně předali klíč od města. Naštěstí pasoval i k toaletě.

  Na záchodě si náš hroší kamarád všiml, že si tučňáci nevědí rady s křížovkami v časopisech. Neměli vyplněné ani jedno okénko! Chopil se tedy role toaletního odborníka, přizval všechny negativní tučňáky dovnitř a ukázal jim, jak se křížovka vyplňuje. Byli z této situace úplně paf! Očividně netušili, že vyluštěná tajenka může tak zásadním způsobem obohatit jejich negativní životy.

  Jedenáct negativních tučňáků postupně od začátku letních prázdnin až do konce prvního záříjového týdne požádalo o pomoc s luštěním vás. Letní soutěž probíhala podobně jako její koalí a klokaní obdoba loni a předloni, nápovědy k vaším řádkům vám říkali kamarádi a vy jste mohli zjišťovat nápovědy pro ně. Na rozdíl od dřívějších roků tady byl při ruce speciální pomocník – hroch Pepíček – který vám vyzradil správné řešení určitého řádku, pokud jste přišli ve správný čas. Okamžiků, kdy pomáhal, bylo v každém kole dost, takže kdo nerad luští (nebo to ještě neumí), mohl si několikrát počíhat na Pepíčka a celou soutěž vyřešit čistě bez lidského kontaktu. B-)

  Tajenka od tučňáka Limokcara

  V každém kole byli vylosovaní dva výherci. Jeden dostal vybranou věcnou cenu, hru, nebo slevu na libovolný dárek, druhý získal pět tisíc kaček, nehledě na to, co si vybral. Tajenky úspěšně luštilo 440 lidí.

  Poslední negativní tučňák se jmenoval Šálukim. Většinou jen moudře pozoroval mumraj kolem tajenek, občas se přátelsky usmál na mě, nebo na Pepíčka, nebo na sebe v zrcadle… prostě takový veselý chlapík. Pepíček postupně pojal podezření, že je Šálukim ve skutečnosti tasmánský Mikuláš! Musel jsem mu dát za pravdu, že podobnost je velká:

  Tučňák Šálukim (vlevo) a tasmánský Mikuláš podle Joy_Chery (vpravo)

  Pozorovali jsme tajně Šálukima, kam chodí a co dělá… a zjistili jsme postupně velice zajímavé věci:

  • Nezdržuje se nikdy osobní hygienou.
  • Neuklízí po sobě nádobí, ani oblečení.
  • Když vypadá, že medituje, tak ve skutečnosti paří hru na mobilu.
  • Půjčuje si od kamarádů peníze, aby si mohl koupit nějaké nesmyslně předražené vylepšení ve hře.
  • Pod čepicí má ukrytou placatou flaštičku s neznámým lektvarem, po jehož požití je veselejší a chodí šikmo.
  • Jednou večer uklouznul na ledové kře tak nešikovně, že ho nechtěně spolkla kosatka Katka, která plula kolem. :-c

  Tohle tedy skutečný tasmánský Mikuláš není. Lépe řečeno: nebyl. Kosatce Katce bylo dost líto, že ho snědla, úplně se z toho rozbrečela. Držela půl roku poctivě dietu, aby jí to slušelo na pláži… ;-(

  V pozůstalosti Šálukima jsme později našli, že si svůj pestrý mikulášský oblek objednal až z daleké Afriky… a nezaplatil za něj, uličník! :-E

  Vypravil jsem se tedy koncem září na sever, do teplých krajin, konkrétně na Madagaskar. Tentokrát už jsem cestoval sám, Pepíčka jsem poslal zpátky a místo něj jsem si vzal nějaké peníze, abych mohl vyrovnat Šálukimův dluh. Na Madagaskaru jsem, světe div se, narazil na negativní lemury. 8-o

  Negativní lemur Rumel Ínvitagen

  Ptali se mě, jestli jim pomůžu s křížovkami. Vynadal jsem jim, že nejsou vůbec originální ko a že tajenkových soutěží už bylo letos až moc! Omluvili se mi za svůj okoukaný zjev a nadiktovali mi telefonní číslo na sekretářku majitele původního mikulášského kostýmu. Alíkovi se pak podařilo domluvit, že v prosinci přijede k nám na web skutečný tasmánský Mikuláš! Tak uvidíme. ;-)

  Končící Alímpiádu vystřídá kalendář

  Nyní končí historicky první týmovka – nový druh soutěže, kde celý tým společně řeší úkol, počítání hlaviček kaček. Mnohdy je to náročný sport, který důkladně testuje spolehlivost kamarádů a prověřuje mezilidské vztahy… a také trošku malou násobilku. :->

  Od zítřka začíná adventní kalendář. Kdopak se asi bude hledat tentokrát? Není těžké si tipnout. ;-)

  Stejně jako loni je hlavním sponzorem Alíkova adventního kalendáře firma Albi, každý den bude tedy na výběr (kromě počítačové hry, kaček a slevy) některá z věcných cen z produkce této úžasné společnosti. Určitě se potkáte i s velice žádanými hřejivými liškami! 8-D

  Sraz hřejivých lišek od Albi na Mateasově gauči, © Mateas

  Dárky od Albi patří mezi nejžádanější. Přeji vám hodně štěstí při soutěžení! Baví-li vás naše soutěže, zkuste si vyplnit kvíz!

  Kvíz pro pozorné soutěžící

  1. Kdo vyhrál v letošních soutěžích patnáctkrát?


  2. Kolik řádků křížovky jste na Alíkovi letos mohli maximálně vyluštit?  3. Kde se našlo poslední zatoulané vajíčko?


  4. Kdy vznikl Čokoládový Alík?


  5. Co nebo kdo určuje, jakou barvu má hroch Pepíček?  6. Kdo kdysi nosil hrocha Pepíčka v kapse?


  7. Jaké zvíře je ve skutečnosti hacker, kterého známe pod označením „velikonoční zajíček“?


  8. Kdo nebo co rozhoduje, kdo ve vícekolových soutěžích vyhraje?


  9. Jak se jmenovala koalka, která byla kmotrou Pepíčka?


  10. Co se loni na podzim stalo nebohému starému tasmánskému čertovi, který vyzradil Koalíkovi příběh o tasmánském Mikulášovi?


  Nic moc výsledek, měl by sis lépe pročíst moje starší články.

  Nějaké mezery ve znalostech soutěží máš, ale jinak je to slušný výkon.

  Bravo! Díky, že s námi soutěžíš!

  Vyhodnotit

  Jak vám kvíz šel? Pochlubte se v diskusi. ;-)

  Související soutěže:

  Autor: (2 roky)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (39)

  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Jééj, ta šiška mňouká!:-3 to je roztomiléO:-):-3

  majdula2000 v něm napsala:

  Tam má každý svou přezdívku.:-D

  market_love v něm napsala:

  Proč jsem tam já napsaná? :-D
  Ty brďo jsem známá!!8-D