Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Koalík: Velikonoční a povelikonoční pátrání

  vydáno  •  Soutěže · Velikonoce

  Sice už se blíží letní prázdniny, ale s hrochem Pepíčkem vám dlužíme shrnutí dvou soutěží. Čekali jsme ještě, jestli se někde nenajde poslední ztracené vajíčko... zatím marně.

  Jarní soutěže, © Koalík

  Jak jistě víte, od letošního ledna u Alíka v boudě bydlí nový kamarád, mládě hrocha jménem Pepíček. Poprvé jsem se s ním setkal loni koncem srpna při soutěži, byli jsme pak nějakou dobu i společně zahrabaní. Během té doby jsem ho naučil docela obstojně česky a povídali jsme si o všem možném.

  Neúmyslné přejmenování

  Vyprávěl jsem Pepíčkovi o našem webu a o tom, jak si mě občas děti pletou s Alíkem, přestože já jsem Čokoládový Alík, zatímco normální Alík je tradiční pes. Na zvídavou otázku, jak je možné, že se dva bratři jmenují oba Alík a že jednoho by mohl sníst i vegetarián a druhého nikoliv, jsem bohužel neměl žádnou rozumnou odpověď. Vysvětlil jsem Pepíčkovi, že jestli chce mít kamarády, neměl by moc přemýšlet nad jejich snědením. :-D

  Rozhodl jsem se, že skoncuji se zmatkem a využiju zdejší vymoženost – změnu přezdívky. Chtěl jsem se přejmenovat na jméno Čokoalík, stejně už mi tak hodně dětí říkalo, tak bych tím asi nikoho nepopletl. Jenže jsem byl popletený sám.

  Nevím, jestli už jste to někdy zažili, ale když vám do klávesnice napadají kousky jídla, občas některé klávesy nefungují. Uživatelé mobilů to neznají, ti jsou zvyklí svoji poprskanou podrobenou klávesnici utřít a jedou dál, ale kdo z vás má počítač a zkusil někdy otočit klávesnici vzhůru nohama a zaklepat s ní, ten se jistě divil, co všechno ukrývala.

  Skrytý život v klávesnici ;-), © Beeki

  Na mé klávesnici zlobilo písmenko O, udělalo ze mě Čkoalíka. Pak se mého jména chopily automatické opravy, které mám zapnuté (na rozdíl od Pepíčka :-D) a najednou ze mě byl Koalík. 8-o

  Se svým novým jménem jsem se ale docela rychle smířil. Až budu za pár dní vyšetřovat v Austrálii, s novým nenápadným jménem do tamního prostředí lépe zapadnu. Koalové tam běžně žijí.

  Dvacatero vajíček

  Pepíčka ohromně moc zajímalo, jak probíhala velikonoční soutěž loni. To bylo pořád samé „jak?“ a „proč?“ a údivné „óóó“... občas i takové poněkud nedůvěřivé „ýýý“... (8:°)

  Rozhodl jsem se proto, že během následujících Velikonoc nachystám názornou ukázku. Tajně jsem poprosil o výpomoc velikonočního zajíčka a povedlo se – uprostřed dubna se ze mě stalo dvacet čokoládových vajíček s podobiznou Alíka.

  V šesti soutěžních kolech velikonoční pátračky jste každý den hledali tři vajíčka podle veršovaných nápověd, které vymyslel náš kolega Češtinář. Kdo našel všechny tři kusy, mohl si vybrat výhru, kterou by chtěl vyhrát v případě vylosování.

  Velikonoční pátračka

  Bohužel se nám přihodila taková nečekaná nehoda, že šestkrát tři je jen osmnáct. Dvě vajíčka se tedy během Velikonoc nenašla. Devatenácté vajíčko se objevilo na státní svátek 1. května na Alíkově vizitce, větší a roztočenější než všechna předchozí – dodnes netušíme, proč narostlo. Každému, kdo ho našel, dalo nějaké kačky podle toho, kolika soutěžních kol se zúčastnil. Dohromady rozdalo tři sta tisíc kaček!

  Kam se podělo dvacáté vajíčko? To zatím nikdo neví. Marně jsme čekali, jestli se neobjeví na další státní svátek o týden později. Alík chtěl k pátrání využít superpočítač, ale narazil na drobnou komplikaci.

  Snědený superpočítač

  Věděli jste, že hroši umí spát pod vodou? Během spánku dovedou nevědomky vyplavat k hladině a nadechnout se, aniž by se probudili. Náš hroch Pepíček je ještě šikovnější než běžní hroši a zvládá zřejmě náměsíčně i ledacos sníst.

  Kousek od Pepíčkovy postele máme skříň, ve které měl Alík uklizený superpočítač a nějaké svoje zimní oblečení (rukavice, kulicha, obojek s podšívkou). Najednou byla prázdná! Pepíček sice říkal, že o ničem neví, ale pravda brzy vyšla najevo.

  Takže místo toho, abychom hledali moji drahou polovičku... ehm, pardon, moji drahou dvacetinku... místo pátrání po vajíčku začala jiná soutěž – obnova snězeného superpočítače.

  Fotka soutěže, © Hroch Pepíček

  Superpočítač neměl žádný displej, proto nemohl zobrazovat odpočet, místo toho sděloval zbývající čas a potom i část šifry zvukově, skrz Pepíčka, který fungoval jako přehrávač rozmístěný na různých stránkách webu. Kdo přišel ve správný čas, sestavil společně s kamarády šifru a vybral si výhru, byl zařazený do slosování.

  Soutěž měla mít původně tři kola, ale kvůli pochybnostem o správnosti šifer jsme uspořádali i čtvrté kontrolní kolo. Po skončení soutěže Pepíček zjistil, že mu snědený počítač nějakým zázračným způsobem umožňuje změnit barvu, a zfialověl. (8:o)

  O co se soutěžilo?

  Z věcných cen jste měli největší zájem o cestovní polštářek s plameňáky od Albi a o batoh s Bezzubkou.

  Batoh na motivy filmu Jak vycvičit draka 3, © DreamWorks Animation

  Z počítačových her vás zaujala strašidelná Little Nightmares a Epistory.

  Díky devatenáctému vejci samozřejmě většina výherců vyhrála kačky. Soutěžení se tedy vyplatilo zhruba 250 lidem. ;-)

  Co teď?

  Dnes byla vyhodnocená i výtvarná soutěž s kreslením Alíkovy boudy, mrkněte na vítěze. ;-)

  Blíží se velké letní prázdniny... a já se zase vypravím do Austrálie, rozkrývat pikle tasmánských čertů. Podobně jako loni budeme během australské zimy luštit tajenky. Tentokrát jich ale bude třináct a každé soutěžní kolo potrvá pět dní.

  Co se týče dvacátého vajíčka, o něm stále nic nevíme. Myslíte, že ho ještě někdy najdeme? A jak bude asi v tu chvíli velké? 8-o

  Autor: (1 rok)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 30. června 2019 ve 13:28.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Na tom formátování se pracuje, v tomhle článku to vyzkoušeli, zda to funguje, a časem se návod sdělí i uživatelům, až se to dodělá a vyzkouší, že to funguje.

  Příspěvek z 30. června 2019 ve 12:04.
  Zuzkarebelka v něm napsala:

  lékařský: asi jen zesilníš písmo, ne?;-)

  Příspěvek z 24. června 2019 ve 2:05.
  amandamesa v něm napsala:

  Tu jednou soutez snedeny superpocitac kdyz probihala tak jsem ji vubec ale vubec nepochopila proto jsem se take nemohla zapojit