Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kočičí rodokmen a Vánoce

  vydáno  •  Zvířata

  Máte rádi kočky? Chcete se o nich něco dozvědět ? Kočky jsou moje nejoblíbenější zvířata. Tak se usaďte a jdeme na to.

  Merinka, © Silka

  U nás na statku jsme měli mnoho koček. Některé se ztratily, jiné umřely a další se zase narodily.

  Když jsem byla malá, měli jsme kočku Micku a kocoura Mourka. Na jaře se jim narodila koťátka. Jedno umřelo. To druhé jsem pojmenovala Níňa. Další rok se Micce a Mourkovi narodila další koťata. Zlatovláska a Popelka. Mezitím Níňa rostla a zanedlouho si našla kocoura Mikeše a měla s ním Flíčenku. Ale problém byl v tom, že se Flíčenka narodila v březnu. Byl ještě sníh a zima a ona umřela. Popelka vyrostla, byly jí už tři roky. Na louce potkala kocourka Fouska. Měli se moc rádi a narodila se jim Merinka, Bublinka a Houstička. Zlatovlásce se narodilo jedno kotě, Flíčenka. Nevíme, kdo byl její tatínek.

  Další rok se Popelce a Fouskovi narodila další roztomilá koťata. Dala jsem jim jména Tlapička, Věrunka a Bělinka. Čas šel, já rostla a kočky mizely. Nejdříve umřela Micka. Byla už stará. Potom se ztratil Mourek a následně Níňa. V zimě se ztratila Zlatovláska a Popelka. Nevěděli jsme kam, ale na jaře táta našel mrtvou Popelku na kompostu. Piňďa, Mikeš a Fousek se ještě několik let potulovali po statku a stodole. Pak zmizeli za jinými kočkami.

  Každý den, když jsem šla kočky krmit, bylo vše v pohodě, až jednou v zimě se to změnilo. Myslím, že to bylo ve středu. Nesla jsem jim jídlo a položila ho na zem. Všechny kočky jedly, jako vždycky. Jen Bublinka ne. Najednou se svalila na zem, zavřela oči a umřela. Pamatuji si na to dodnes. Ležela tam na zemi a nehýbala se. Druhý den jsme jí pohřbily.

  Za dva roky v zimě, konkrétně na vánoce, se ztratila Věrunka. Kam? To jsme brzo zjistili. Naši sousedi si ji vzali. Chtěla jsem si jí vzít zpátky, ale paní sousedka je trochu „šílená“. Vstoupila jsem se sestrou na okraj louky, rozhodnutá jít k ní, a už nás hnala pryč.

  Další rok v létě šla Tlapička přes silnici a přejelo ji auto. Táta pro ni došel a společně jsme ji zakopali. Na hrobeček jsem jí dala kámen, na který jsem vyryla její jméno. Už jsme měli jen Bělinku a Merinku. Další jaro se ztratila Bělinka.

  Merinka zůstala sama. Byla smutná. Dlouho jsem přemlouvala tátu, abychom si od lidí z vedlejší vesnice vzali koťátka. Nakonec jsem ho se sestrou přemluvila. Vzali jsme si dvě koťátka, já pojmenovala to větší Alfréd a sestra to menší Flíček. Flíčka, Alfréda a Merinku máme doteď. Flíček je ještě kotě a Alfrédovi je už skoro rok.

  Ještě si povíme něco, o tom, jak naše kočky slaví Vánoce. Vždycky si vezmu kleště na dřevo a jdu na dvůr. Tam ustřihnu kleštěmi menší větev ze smrku. Zabodla jsem ji do květináče plného hlíny a upevnila ji tam. Kočičí stromeček jsem donesla do chléva a ozdobila ho nakrájenými jablíčky. Pak jsem zavolala kočky a rozdala jim dárky. Největší radost měly z granulí. Hned jsme je rozdělali a kočky ochutnaly.

  Máte doma taky kočky? Jak s nimi slavíte Vánoce?

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 29. dubna v 19:38.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  úžasné, dávám pět tlapek🐾🐾🐾🐾🐾

  Příspěvek z 28. dubna ve 20:32.
  Killercow v něm napsala:

  Už mě nebaví pořád číst články typu „můj domácí mazlíček“ apod:-Q.

  Příspěvek z 26. dubna ve 12:54.
  vaiva v něm napsala:

  Článku dávám čtyři tlapky, moc mě neoslovil styl psaní, ale jinak to bylo hezké.
  Jen bych chtěla upozornit na chybu (opravte mě, pokud jen blbě čtu :D): „Druhý den jsme jí pohřbily.“ (Druhý den jsme ji pohřbili.)

  Killercow: Tak mi prosím tě osvětli, proč typy článků, které nesnášíš, čteš. :-D
  Myslím, že i kdyby byl článek o koupi helmy, mohl by být bravurně, čtivě napsaný a mohl oslovit i lidi, kteří obyčejně podobné články nečtou (tím teď nechci říct, že to neoceňuješ, jen to konstatuji vzhledem k tomu, že jsem ještě nikde neviděla ocenění či kritiku stylu psaní :D).