Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kočka nebo pes?

  vydáno  •  Mazlíčci
  Nemůžete se rozhodnout?

  Většina koček přichází zbídačená z ulice, jsou nemocné. Lidi je vyhodí i do popelnic. , © MAFRA

  Kočka a pes jsou velice rozdílná zvířata. Většina lidí miluje psy, těch, kteří se zamilovali do koček, je však také hezká řada.

  KOČKA

  Kočka je osobnost. Nikdy neudělá to, co nechce. Je divoká a nespoutaná. Není smečkové zvíře. Je elegantní a svá. Podle Jeffreyho Moussaieffa Massona pociťují kočky 9 základních emocí. Je to narcisismus, láska, spokojenost, připoutanost, žárlivost, strach, hněv, zvědavost a hravost. Můžete si o kočičí povaze přečíst v jeho knize Devatero kočičích životů, kterou vřele doporučuji. Je napsána s pochopením pro ta krásná zvířata.

  PES

  Pes je věrný společník. Přijme svého člověka do smečky a už ho nikdy neopustí. Naučí se mnoho cviků. Bude s vámi všude chodit. Může vám zachránit život. Ochrání vás před nebezpečím. Můžete s ním cestovat, koupat se v řece a jezdit na kole. Je jiný než kočka. Jeho věrnost připadá někdy lidem vtíravá.

  Dávám přednost kočkám, ale nemám nic proti psům. Je na vás, koho si vyberete vy. Každé zvíře je originál a liší se od sebe i jednotlivá plemena. Už jsem viděla aportující kočku i nezávislého psa. Výběr zvířete prozradí mnoho i o vaši povaze. Jste psí, nebo kočičí? ( Tip: Od stejného autora, jehož knihu jsem doporučovala výše, vyšla i velice úspěšná a populární kniha Psi v lásce nikdy nelžou. Půjčte si ji v knihovně spolu s jeho knihou o kočkách!)

  Tak co? Pomohl vám článek? Půjčíte si ty knížky(nebo koupíte)? Máte raději psa, nebo kočku?

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 26. února 2018 ve 21:51.
  FriedKitten v něm napsal:

  Já měla spoustu koček, která se chovala snad úplně jinak, než jak tu píšete :). Asi tři roky zpátky jsme dostali koťátko a až vyrostlo, nešlo nikam dál, než za plot na polní cestičku na myši, jinak dál ne. Je celkem vtipné, že když tu píšete, že se kočky toulají věčně pryč po cizích zahradách a mají svojí hlavu...pes (celkově mi připadá, že když se ztratí pes, je opravdu malá šance, že se vrátí, a pak, kdo je tu věrný:-D) nám utekl a nevrátil se a už jsme ho nenašli, ostatní naše kočky se vracely. Měla jsem kocourka, který se nebál válet ve sněhu, chodil pořád za mnou, a když jsme ho kvůli stížnostem sousedům odvezli na zahradu, řekla jsem mu, že se brzy vrátím. Bohužel jsem se tam nedostala dřív jak za tak 2 měsíce...a kocourek tam na mě čekal! Upřímně to byla kočka, kterou jsem měla už od slepého chlupáčka a hrozně mě mrzí, že ho za mými zády vyhodili někde u silnice kvůli dalším stížnostem..Nechápu lidi, kteří nadávají, že kočky škemrají. Kočky by neškemraly, kdyby k tomu neměly důvod, ti lidi si za to mohli sami, když mu dávali a on si na to zvykl..
  Nemůžete srovnávat kočkovitou šelmu s psovitou, je to něco úplně odlišného. To je jak kdybych řekla, že psi jsou k ničemu, protože neloví myši a nelezou po stromech. Mají jinou stavbu těla, jsou uzpůsobení na něco jiného, na jiné podmínky.
  Pes by se bez vás zbláznil, kdybyste se o něj nestarali. Kočka se vzchopí a půjde něco dělat. Jediné, co mi na kočkách vadí asi nejvíce je to, že přenáší více nemocí, musí se proto očkovat a je lepší ji vykastrovat :/.

  Příspěvek z 26. února 2018 v 16:29.
  Mojemiminko v něm napsala:

  ja mám radšej psa

  Příspěvek z 25. února 2018 ve 20:09.
  Veryfr v něm napsala:

  hezký článek a radši mám psa