Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kočka nebo pes?

  vydáno  •  Mazlíčci
  Vždy se říká, že nejlepším přítelem člověka je pes. U mě to tak ale nikdy nebylo. Vždycky jsem měla raději kočky.

  Nikdy jsem neměla pocit, že by byl pes v něčem lepší než kočka, protože náš kocour Matýsek je ten nejlepší mazlíček. Chová se totiž úplně stejně jako pes.

  Když přijíždím autobusem ze školy v různé dny v různé časy, tak si to pamatuje a přesně podle času na mě čeká u branky. Jakmile mě zahlídne, jak vystupuji z autobusu a blížím se domů, jde čím dál tím blíž až úplně ke mě. Přivítá mě tak, že se mi lísá k noze nebo vrní a mňouká. Stejně tak to je když se do školy chystám, vždycky čeká přede dveřmi a když už naznačuji, že chci jít, chytí mě oběma tlapkami za nohu a nepustí mě, dokud ho zase nepohladím.

  Když si spolu hrajeme, je to ještě větší legrace. Třeba když s mou sestrou hrajeme badminton přes velkou branku, vyleze si nahoru na sloup a pozoruje míček. A když míček spadne, rychle pro něj běží a začne si s ním tlapkami pinkat.

  Když vezmu "hopík" a hodím s ním o zem, Matýsek ho okamžitě začne napodobovat a skáče do vzduchu jako on. Když míček přestane, tak ho chytí a nechce ho pustit.

  Taky se moc rád mazlí vždycky, když za ním přijdu. A v zimě rád skáče do sněhu a vyhrabuje v něm díry. Když jsme stavěli "iglú", pořád tam chodil, ale raději jsme ho potom rozbořili, aby to Matýska nezasypalo.

  Ještě nikdy nám neutekl a nic neprovedl. Svoje nachytané myši a jiné úlovky nám pravidelně nosí ukázat, i když z toho babička nemá moc velkou radost.

  Mám ho strašně ráda a nikdy ho nechci ztratit.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. ledna 2014 v 7:03.
  jitu v něm napsala:

  Roztomilí ale moc mě to nebere

  NO. Je to sice rozmilí ale chybí tam děj a poselství které má článek předat. Mě to začalo nudit už v půlce ale jediný co je hezký je ten úvod. články by měli přinést skutečný příběh a poučení. Chce to něco víc než popis tví kočky. Ale to je jen rada pro příště. Nechci kritizovat jen radit21

  Příspěvek z 13. ledna 2014 v 16:13.
  IzzyWoods v něm napsala:

  Nádhera :)

  Úžasný :) 4 je to moc moc roztomilý :)

  Příspěvek z 12. ledna 2014 ve 23:19.
  anička999 v něm napsal:

  Jééé, to je roztomilý

  To si umím představit jak je roztomilý, máme doma kočky. Južíšku...101010