Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kocourek, na kterého nikdy nezapomenu

  vydáno  •  Mazlíčci
  Povím vám o velmi smutném zážitku, který se mi stal o letních prázdninách. Je to příběh o vysněném a záhy ztraceném kočičím příteli.

  Nové botky – zátěžový test kotětem, © archiv Barbora Topinkové

  Na tento tábor jezdím každý rok a ještě nikdy mě ničím nezklamal. Mám tam hodně kamarádek, se kterými si opravdu rozumím.

  Vždycky jsem si přála mít zvířátko, se kterým bych si rozuměla stejně jako s nejlepším přítelem. Maminka mi měla po prázdninách koupit kočičku. První, co jsem viděla, když jsme vjely do tábora, byl malý, černobílý kocourek. Vypadal jako Mikeš z té pohádky, co všichni jistě znáte. Hned se mi zalíbil. Nikdo, ani lidé, kteří tábor vlastnili, nevěděli, kde se tu vzal. Byl mazlivý, vychrtlý ale i trochu bojácný. Bylo to takové větší kotě. Hned jsem se do něj zamilovala. Na táboře se líbil všem, ale mně rozhodně nejvíc. Byl po celý tábor se mnou. Hladila jsem ho, drbala za ušima, dávala mu smetanu a dokonce jsem si ho párkrát vzala do spacáku. Byl tak moc roztomilý.

  Když se blížil konec tábora, začala jsem přemlouvat maminku a tatínka jestli bychom si ho mohli nechat. Nejdřív to nevypadalo nadějně, ale nakonec si ho zamilovali i mí rodiče a vzali jsme si ho domů. Byla jsem šťastná. Vždy, když jsem šla na autobus, tak šel kousek se mnou. Ale jednoho dne, stejně tak náhle jako se objevil, tak i zmizel. Bylo mi to hodně moc líto, ale teď dělá možná radost jiným lidem. Mně ji teda udělal. Teď máme čtyři nové kocoury, ale ty nemám zdaleka tak ráda jako jeho. Jeden je mu dokonce hodně podobný.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 18. srpna 2014 ve 21:21.
  maku2 v něm napsala:

  Reakce na a_u:

  Moc děkuju :D 4

  Příspěvek z 17. srpna 2014 ve 21:50.
  a_u v něm napsala:

  PS

  Jinak moc hezký článek! :) Tobě i Tvým kocourkům přeji krásné dny plné štěstí :3 ;)

  Příspěvek z 17. srpna 2014 ve 21:49.
  a_u v něm napsala:

  Podobné

  Stalo se mi něco podobného. Jen s těmi rozdíly, že to nebyl kocourek, ale kočička, a my jsme ji nenašli na táboře, ale v lese. Prostě jsme byli na procházce v lese a najednou se za námi objevila kočička a šla pořád s námi. Tak jsme si ji vzali. Jenomže ani ne rok po tom, se nám zaběhla :(
  Máme teď jinou, už dva roky, ale na tu první nikdy nezapomenu.