Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kocourek Zrzek a mé zážitky s ním

  vydáno  •  Zvířata

  Dnes vám povím o kocourkovi Zrzkovi. Je to kocourek mé sestřenice.

  Kocourek Zrzek, © Šároušek

  V sobotu 30. 3. jsme jeli na oslavu narozenin mé sestřenice. Bylo jí 20 let. Bylo to tam moc prima. Hodně jsme si toho užili s jejím bratrem a sestrou. A jeden z nejlepších zážitků odtamtud byl právě ten s kocourkem Zrzkem.

  Je zrzavý (jak překvapivé). Narodil se asi v srpnu roku 2018. Má asi 6 sourozenců a z toho jeden žije s ním. Jmenuje se Drápek. O zbytku sourozenců nic nevím.

  Kocourek Zrzek s Drápkem, © Šároušek

  Tak a teď k zážitkům.
  Odpoledne jsme seděli venku. Moje teta přímo nesnáší myši. A tak vždycky posílá jednoho z kocourů tu myš sežrat. Dnes se to stalo taky. Žrát ji šel Zrzek. Teta tam skákala po stole a čekala, než tu myš sežere. Bylo to moc vtipné.

  Jeden z dalších zážitků bylo to, že jsem lezla se Zrzkem po střeše. Mají střechu nízko, a tak se na ni dá jednoduše vylézt. Vylézt byla hračka, ale slézt dolů bylo těžší. Zrzek byl drápky zaháklý na mé mikině, nechtěl se pustit a já neměla jak slézt dolů. Tak jsme doskákali k oknu a na něj tloukli. Konečně nám přišla sestřenice otevřít, a tak jsme se dostali pryč.

  Fotka ze střechy , © Šároušek

  Hrála jsem na telefonu v pokoji u sestřenice. Měla jsem tam s sebou Zrzka. Hrála jsem nějaké hry. Psala jsem si s kamarády a nebo byla zde na Alíkovi. Zrzek mi celou dobu seděl na ramenou. Pak jsem prohlížela fotky a měla jsem tam vyfoceného právě Zrzka. On když to viděl, skočil na telefon a začal vrčet a skákat po telefonu. Já jsem ten telefon radši vypnula, než by mi poškrábal sklo.

  Doufám, že se vám článek líbil. Omlouvám se, že delší dobu nebyl článek, ale mám hodně učení. Mějte se hezky. Těším se u příštího článku. Čau!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 9. května 2019 v 15:00.
  Šároušek v něm napsala:

  Dekujuu

  Příspěvek z 5. května 2019 v 7:59.
  Toboganl v něm napsal:

  Hezké o tom kocourovi

  Příspěvek z 4. května 2019 ve 13:37.
  23kočička v něm napsala:

  deto