Alíkovina

Koho máte nejraději?

vydáno  •  Kultura
Rekordní počet hlasujících – téměř 28 tisíc - rozhodl o tom, kdo převezme Jetix Kids Awards 2007. Obhájili loňští držitelé své pozice? Zvítězil někdo, koho před rokem většina z nás ještě neznala? Kdo patří k idolům dnešních kluků a děvčat? Alík nemohl chybět a tak vám rád vítěze představí.

modelka Tereza Maxová zvítězila v anketě Jetix Kids Awards v kategorii žen, © Radovana Vaňousová

Téměř tři tisíce kluků a děvčat v neděli 24. června zamířilo do areálu pražských Žlutých lázní, aby na vlastní oči sledovalo předávání 3. ročníku Jetix Kids Awards. Moderátor Leoš Mareš postupně na pódiu přivítal téměř všechny, kterým děti poslaly v jednotlivých kategoriích nejvíce hlasů.

Děti si své favority vybíraly v deseti kategoriích (letos přibyla kategorie Nejoblíbenější herec/herečka). Proces o zvolení nejoblíbenějších osobností odstartoval v únoru. Děti na webových stránkách TV Jetix navrhovaly své favority. U osobností vybíraly z českých a slovenských tváří, u filmu a filmových postav žádné omezení nebylo. Tři, kteří v každé z kategorií dostali nejvíce hlasů postoupili do finálového hlasování.

V kategorii Nejlepší hudební skupina zvítězila rocková kapela Kabát (14 040 hlasů) před skupinou Chinaski (9350), třetí skončilo seskupení Divokej Bill (7792 hlasů).

Vítězkou kategorie Nejlepší zpěvačka se stala suverénně Ewa Farna (14976 hlasů), druhá je Aneta Langerová (9965 hlasů), třetí Lucie Bílá (5850 hlasů).

V kategorii Nejlepší zpěvák vyhrál těsně Zbyněk Drda (11864 hlasů) před Danielem Landou (11582 hlasů), třetí příčka patří zpěvácké legendě Karlu Gottovi (7417 hlasů).

V kategorii Nejoblíbenější televizní moderátor se dostal Leoš Mareš (16 483 hlasů) do zvláštní situace – musel by totiž pozvat na jeviště sám sebe… Aby na to nebyl tak sám, vzal si na přebírání ceny pomocníka – syna. Druhé místo obsadila Lucie Borhyová (9253 hlasů) a Pavel Zuna (5128 hlasů).

V kategorii Nejlepší herečka patří podle dětí první místo Lucii Vondráčkové (12 431 hlasů). Velmi těsně za ní skončila Daniela Šinkorová (11 197 hlasů), na třetím místě pak Jiřina Bohdalová (5277 hlasů).

Zatímco všichni dříve jmenovaní dorazili do Žlutých lázní a po přebrání ceny se zúčastnili velké autogramiády, vítěz kategorie Nejlepší herec se musel omluvit. Pracuje na svém dalším filmu a tak o převzetí ceny požádal maminku. Nejvíce hlasů v této kategorii získal Vojta Kotek (13 547 hlasů), druhý je Jirka Mádl (9308 hlasů) a třetí příčka patří Petru Rychlému (7960 hlasů).

V kategorii Nejlepší sportovec vyhrál desetibojař, mimo jiné olympijský vítěz a také nedávný halový mistr Evropy Roman Šebrle (12 378 hlasů), před legendární lyžařkou a nedávnou mistryní světa Kateřinou Neumannovou (9707 hlasů). Třetí místo patří jednomu z nejlepších hráčů NHL Jaromíru Jágrovi (8744 hlasů).

A protože vyhlašovatelem soutěže je televizní stanice Jetix, nechyběly ani kategorie filmové a televizní. Už víme, že Nejoblíbenější kreslenou postavou Jetix je Totally Spies, trio statečných a půvabných špionek (14 283 hlasů), na druhém místě je Naruto ze seriálu o bojovémumění ninjů (8628 hlasů), třetí jsou pak W.I.T.C.H. pět školaček – čarodějnic, které zachraňují svět (8525 hlasů).

V kategorii Nejlepší film vyhráli Piráti z Karibiku (14 227 hlasů), druhé místo obsadil Harry Potter (9410 hlasů), třetí se umístil Spider-man (7826) hlasů.

Vítězem třetího ročníku ankety v kategorii mužů se stal Karel Gott a odsunul po dvou letech z první pozice prezidenta Václava Klause. V ženské kategorii prvenství obhájila modelka Tereza Maxová. „Je to pro mě velmi dobré znamení, protože děti jsou upřímné a mají přirozený radar na lidi,“ uvedl zpěvák Karel Gott.

Kromě oceněných jste mohli na párty u řeky Vltavy vidět také sportovního moderátora Pavla Poulíčka, zpěváka Sámera Issu, herečku Danu Morávkovou.

Autor: (7 let)