Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kolečkové brusle

  vydáno  •  sport
  Našla jsem si svůj sport, který mě baví. Je to ježdění na kolečkových bruslích.

  Bruslařská dráha podél přehrady Lipno, © MAFRA

  Před třemi měsíci mi bratrova přítelkyně dala kolečkové brusle. Když jsem si na ně poprvé stoupla, nedalo se na nich vůbec stát. Když jsem na nich dokázala stát, byl to úspěch. Ono se řekne, že když umím jezdit na normálních bruslích, tak přejít na kolečkové brusle, by neměl být problém. Když na normálních bruslích stojíš, tak stojíš a nikam neujíždíš. To na kolečkových bruslích musíš být pořád ve střehu, protože ty můžeš stát, ale kolečka pořád jedou.

  Po týdnu už jsem uměla pořádně jezdit a tak jsem začala jezdit u baráku. Prvně jedu po rovince, pak jedu do velkého kopce (což je neobvyklé, protože kolečkové brusle jsou na rovinky), pak rovinku a pak z kopce dolů. Tak jezdím přibližně hodinku nebo dvě hodinky. Před týdnem jsme jeli jezdit na Dářko a jeho okolí. Já jsem jela na bruslích a mamka s taťkou jeli na kole. Tam jsme najeli přes 15 km. V pondělí jsme s mamkou jeli nad vesnici k vodojemu a tam jsem jezdila já na bruslích a mamka na kole. Jinak normálně dělám kolečka kolem domu. 

  Naučila jsem se jezdit na ne moc kvalitních, ale za vysvědčení mi koupili brusle nové a ty už jsou kvalitní a je to úplně jiné ježdění než doposud. Mě to hrozně baví a kdybych bydlela někde ve městě, kde jsou ty cyklostezky, tak tam jezdím pořád.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 16. dubna 2015 v 18:46.
  123lolko v něm napsala:

  Hmmm...

  Bruslení je fajn...

  Příspěvek z 16. dubna 2015 v 18:39.
  Lodo10 v něm napsala:

  Já taky

  Pár dní mě bavili brusle ale pak jsem to změnila na freestyle koloběžku ale doufám že tobě vydrží znám bezva místo na brusle Lipno nad Vltavou není to sice finančně dostupný všem ale určitě se zeptej rodičů jestli by jste tam mohli jet jsou tam super podmínky pro brusle