Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Koncert Lady Gaga - čekání, které se vyplatí přečkat

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  V neděli 5. 10. 2014 jsem byla na koncertu populární americké zpěvačky, která již podruhé navštívila v rámci svého turné Prahu, a to je Lady Gaga. Koncert byl v pražské O2 Areně, byl úžasný a opravdu, jak píší v novinách - kdo ho zmeškal, může jen litovat...

  Zpěvačka Lady Gaga vystoupila 17. listopadu 2010 poprvé v Česku (Praha, O2 arena), © MAFRA

  Vždycky jsem chtěla jít na koncert někoho známého, kdo není z České republiky, a já ho s oblibou poslouchám. Když jsme v autě míjeli billboard s upoutávkou na její koncert měla jsem jasno - půjdu na koncert Lady Gaga. Upřímně, táta ví, že jí poslouchám, a tak se mi i sám nabídl, abych šla, že to budu mít ke svátku. Souhlasila jsem a slíbila, že si nic víc k svátku přát nebudu. Takže jsme koupili lístky a za měsíc jsem na koncert měla jít. Nejdříve jsem byla úplně nadšená, ale pak jsem si všimla několika fotek a článků, které se týkaly jejích předešlých koncertů, a začala jsem se obávat, aby když tam půjdeme, aby neudělala něco, po čem by mi rodiče zakázali jí poslouchat. Začala jsem se těšit méně, a méně, a obávat se více. 

  Když nastal ten den, přehrála jsem si všechny její písničky z nového alba „Artpop“ a říkala si, jestli tam zahraje moje nejoblíbenější písničky z celého alba - Auru, Mary Jane Holland, a Donatellu. Ty ostatní jsou také skvělé, ale tyhle se mi prostě zdají nejlepší. Rozhodli jsme se s rodiči, že tam půjdeme dříve, abychom pak nestáli tak dlouho ve frontě. Šli jsme od autobusové zastávky k hale, a já jsem najednou uviděla dlouhou černou limuzínu, uslyšela někoho, jak troubí na trubičku, které jsou na oslavách (omlouvám se, neznám pravý název). Zaregistrovala jsem, že limuzína jede směrem k O2 Areně, měla jsem jasno, kdo v ní jede. Došli jsme do haly a přečkali kontrolu u vstupu. Když jsme byli za kontrolou, všechna obava ze mě spadla, a já se strašně těšila. Sedli jsme si na místa a čekali na 19:30, kdy měl být začátek.

  Předskokanem byl nějaký Breedloves NYC (jehož jméno neumím napsat, protože ho neznám - znovu se omlouvám). Ten odzpíval pár písniček a pak odešel. Jen řekl, že za chvíli tam je Lady Gaga a zda se na ní těšíme. Hala zajásala včetně mě, a on odešel ze scény. Přišla tam nějaká žena, kterou jsem neznala, a začala mixovat hudbu. Byla to další předskokanka, DJka, která to uměla namixovat, ale po půl hodině už to nebylo tak skvělé jako na začátku. Prý za ní Gaga přišla, ale já to minula, poněvadž jsem si šla koupit pití. Vrátila jsem se a v hale se ozývala hudba, která se tam ozývala před předskokany. Říkala jsem si, že to bude trvat chvíli, ale mýlila jsem se. Koukala jsem na místa pode mnou, místa na stání, růžové stoly, a na to, jak lidé mizí a vstávají ze svých míst a kráčí pryč. Když se začalo povzbuzovat, aby už přišla vystoupit, odněkud kolem sebe jsem uslyšela, jak někdo křičí „Fuj, tak konečně už přijď.“. Mrzelo mě to, však jsem se tolik těšila. Když padla půl desátá, strhla se růžová plachta na kterou jsme ty tři hodiny koukali a za ní bylo celé pódium. Přišla v jednom ze svých zajímavých kostýmů. Jako první zazpívala pár svých písniček z alba nového. Měla dlouhé molo, přilepené k pódiu, a většinu času stála až na jeho konci, což bylo skvělé, protože tam na té straně jsme seděli, takže jsem jí dobře viděla. Sdělila nám, že zahraje i svoje „evergreeny“ jako je Poker face, či Just dance. Všichni zajásali, a ona spustila. Dokonce i přečetla dva dopisy od fanoušků se silným životním příběhem. Vystupovala v pro ni legendárním kostýmu k písničce Venus, pak v kostýmu, který zblízka vypadá jako chobotnice. Vystřídala hned několik kostýmů, z kterých byly podle mě nejzajímavější tyto a pak ještě úplně poslední, do kterého se oblékla přímo na pódiu. Šaty s vysokými něco jako botami, a širokou parukou sčesanou do dvou barevných culíků. Někdy jsem zpívala s ní, jindy jsem zase tleskala do rytmu a podupávala si. Po písničce Bad romance, která byla poslední, se po skvělé choreografii uklonila, a odešla. Hodně lidí už bylo na odchodu, mezi nimiž jsme byli i my, ale když zase začala hala tleskat, jedním vchodem jsme se vrátili, a zařadili se za pár lidí, kteří to měli stejné jako my. Gaga se vrátila a se svojí hrou na klavír zahrála písničku Gypsy na rozloučenou. Musím uznat, čekání bylo dlouhé, mohla si ho odpustit, ale pak zase skákala po jevišti celé dvě hodiny. 

  Bylo to úžasné, mám na to dobré vzpomínky a rozhodla jsem se, že až tu bude příště zase, půjdu na ní. Mohu ji a její koncerty jenom doporučit! 

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 1. října 2017 ve 13:29.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  To je hezký, taky jí mám ráda, ale na koncertu jsem nebyla.

  Příspěvek z 5. března 2015 ve 20:44.
  Hvezdicka-9 v něm napsala:

  Gaga

  Miluju Lady Gaga1010 byla jsem na koncertě který tady byl předtím, a byla to taky pecka:)