Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Koně, krásná stvoření nebo podivní tvorové?

  vydáno  •  Volný čas venku
  Koně mě nikdy moc nezajímali. Nyní se ale učím na jednom z nich jezdit a můj názor na ně se postupně mění.

  Klisny z letošního transportu jsou zatím v aklimatizační ohradě. Připojil se k nim divoký hřebec Mogoi., © Petr Jan Juračka

  Koně, vysoká čtyřnohá stvoření. Pro někoho krásní, pro jiného divní a škaredí. Já se přikláním k druhé skupině. Na koni jsem seděla za můj život, než jsem se začala učit jezdit, asi třikrát. Dvakrát na živém koni a potřetí na plastovém.

  Na tom plastovém jsem dokonce utrpěla úraz. Chtěla jsem mít fotku, jak sedím na koni. Problém byl v tom, že jsem byla moc odhodlaná a nechtěla jsem pomoc. Dala jsem nohu do třmenu, nadskočila, abych se mohla chytnout výš a vyškrábat se nahoru. Sedlo se protočilo kolem plastového koně a z druhé strany mi na hlavu dopadl třmen. Boule na hlavě byla krásná.

  Abych byla upřímná, na koni jsem se začala učit jezdit teprve nedávno. Začalo to tím, že jsem hledala tábor na letní prázdniny. V té době jsem se začala zajímat o koně a tak mě napadlo, že když už jsem byla na bunkrologickém táboře, tak bych mohla letos jet na tábor s koňmi. Máma mi to nerozmlouvala. Dokonce mi ten tábor našla a pomohla mi najít i místo, kde bych mohla jezdit. Kupodivu mi to domluvila ve vesnici, kde bydlí moje babička. Jelikož jsem měla jarní prázdniny, tak jsem je tam celé strávila.

  Jízda na koni je super. Kůň, na kterém jezdím, se jmenuje Best a je to anglický plnokrevník. Co víc si přát? Splnil se mi další sen a jsem jen a jen spokojená.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 11. května 2014 v 18:35.
  kackanda v něm napsala:

  kackanda

  miluju koně,bohužel žádného nemám,ale chtěla bych a chtěla bych se naučit i jezdit

  koně jsou krásná zvířata 2525

  Příspěvek z 11. května 2014 v 18:32.
  kackanda v něm napsala:

  Reakce na Ketrinka1:

  já taky

  Příspěvek z 11. května 2014 v 18:31.
  kackanda v něm napsala:

  Reakce na Christin123:

  asi tak 25252626