Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Konec přátelství kvůli klukovi

  vydáno  •  Vztahy
  S Alicí jsme byly nejlepší kamarádky od první třídy. Tehdy jsme si slíbily, že nás nikdy nic nerozdělí. To jsme ale netušily, že přijdou kluci.

  Den jako každý jiný. Ráno vstanu, nasnídám se, vezmu kolo a hurá k Alici. Když k ní přijedu, ještě není před brankou (většinou má zpoždění). Za deset minut se vynoří. Černé vlasy má stažené do culíku, na sobě má nové černé džíny a červený top. A taky je jako vždy dokonale nalíčená. Její vzhled jí závidím. Taky bych chtěla být tak krásná a odvážná. Alice se svým vzhledem nikdy nevytahovala, ani se mi nesmála kvůli tomu mému. Opravdová kámoška.

  Dorazíme do školy. Po neúnosné hodině češtiny následuje matematika, která se nečekaně povede. Učitelka totiž třídě představí nového spolužáka. Je to kluk a jmenuje se Adam. Jsem z něj úplně na větvi. Tomu se nikdy líbit nebudu, to je na mě moc vysoká liga, povzdechnu si. O přestávce se Alici se svými city svěřím. Alice pokýve hlavou a dá mi za pravdu, že Adam je nádherný. Po škole jdeme na zmrzlinu. Alice mi poradí, ať se radši kouknu po někom z béčka, tam jsou přece taky hezký kluci a navíc jsou dosažitelnější. ,,Adam vypadá jako sukničkář, ještě by ti ublížil. Říkám ti na rovinu, nech ho plavat.“ Takhle nějak zněla slova mé nejlepší kamarádky. Poslechnu jí. To ona je tady na kluky expert, určitě ví, o čem mluví. 

  Další den mi Alice volá, ať k ní nejezdím, musí prý ještě ráno něco zařídit. Ok, jak myslí. Jedu tedy rovnou do školy a jsem tam překvapivě brzy. Procházím se po chodbě a najednou vidím Alici a Adama. Ona má na sobě mini sukni a vyzývavé tílko, on úžasné džíny a modrou mikinu. Strnu a proplížím se za roh. Hlavně nenápadně. Tajně poslouchám jejich rozhovor. A to je chyba. Alice Adamovi nejdřív chválí vlasy a vyptává se na kadeřnictví. Potom jí naopak on chválí vzhled a mluví o tom, že mu na ní už včera padl zrak. Alice se blbě zachichotá a domluví si schůzku na náměstí. No počkej, ty potvoro! Rychle mizím na záchod, vymyslet plán. Před Alicí se chovám maličko odtažitě a o Adamovi nemluvím. Hned po škole jí sleduji až na náměstí. Jen tak náhodou si pak sednu do stejné kavárny jako oni. Alice si mě všimne, a mizí na záchod. Následují jí. Plán vychází. „Takže ty mi jako radíš, abych Adama nechala být, protože ho chceš pro sebe?“ „Klid, Terko. Tebe by stejně nechtěl!“ „Ty potvoro!“ „Nenadávej mi!“ Naštvaně odcházím a okolo Adama projdu s tím zbytkem hrdosti, co mi zbyl. Jak mě mohla takhle podrazit? No jo, i to nejpevnější přátelství můžou zničit kluci.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Bětulínek v něm napsala:

  :)

  Doufám že se udobříte :-) držím vám palce 4

  Příspěvek z 13. června 2015 ve 21:47.
  Lipuska v něm napsala:

  :(

  Přesně souhlasim.Kamarádka nechá kamarádku kuli klukovi a stejne se po jptejdnu rozejdou

  Příspěvek z 28. května 2015 ve 12:53.
  ty-ses-slunicko v něm napsala:

  !!!

  No to jsem teda zvědavá, jak dlouho spolu budou chodit. Tohle ,,přátelství´´ trvá vždycky maximálně rok.