Alíkovina

Konkurz pro malé novináře!

vydáno  •  Volný čas venku · Kultura · Rodičům
Šance stát se zpravodajem Malých (ale našich) novin, vystupovat v rozhlase, zúčastnit se nejrůznějších festivalů a u toho se také naučit psát a mluvit jako pravý novinář, je opět tady! Dětská tisková agentura přijímá do svých řad nové psavé a upovídané zájemce mezi 10 a 15 lety.

Ve stanu Dětské tiskové agentury na pražské Bambiriádě., © Radkaa

Ve čtvrtek 2. října se v Centru dětské komunikace (Na Nivách 314, Praha 4) uskuteční konkurz pro všechny, kteří by chtěli chodit do kroužků Dětské tiskové agentury. Přijít můžete mezi 16 - 18 hodinou. S sebou si vezměte psací potřeby, ukázky slohových prací, nebo také váš školní časopis, pokud nějaký vydáváte. Rádi si poslechneme i zvukovou nahrávku, kterou jste vytvořili. Nezapomeňte také na dobrou náladu, doma naopak nechte trému a strach.

A co vás vlastně čeká potom? Úspěšní absolventi konkurzu mají možnost jednou týdně navštěvovat kroužek Dětské tiskové agentury, kde si osvojí základy psané i rozhlasové žurnalistiky, vyzkouší si práci s mikrofonem a tvorbu vlastního pořadu.

A nejenom to, k našim aktivitám patří také zajišťování zpravodajství z nejrůznějších dětských  festivalů, recenzování nových knížek a filmů, natáčení rozhovorů s význačnými lidmi, moderování zajímavých akcí a také vystupování v profesionálních médiích, například v Českém rozhlase. Těšit se můžete také na letní tábor.

Dětská tisková agenturaJe-li vám tedy mezi 10 a 15 lety (malé výjimky připouštíme), jste upovídaní, rádi píšete a třeba sníte o kariéře novináře, moderátora či hlasatele, pak se nebojte se a přijďte nám ukázat svůj talent. Třeba hledáme právě vás!

Více informaci získáte na telefonním čísle 603 426 422 nebo e-mailem dta@dta.cz či na internetu dta.zde.cz


Pár dobrých rad (chcete-li uspět):

Pokud byste se rádi zapojili do přípravy rozhlasového vysílání, doporučujeme malý trénink. Místo čtení potichu pro sebe to zkuste nahlas. Zatímco hudebníci mají svá technická cvičení a stupnice, i ti, jejichž "nástrojem" je hlas, mají nejrůznější pomůcky. K nejznámějším rozcvičkám patří tzv. jazykolamy. Vyslovují se za sebou opakovaně, nejprve pomalu a pokud to zvládáte bezchybně, můžete tempo postupně zrychlovat:

  • Strč prst zkrz krk.
  • Nenaolejuje-li Julie koleje, naolejuji si je sám.
  • Nejkulaťoulinkatější.
  • Pan Kaplan v kapli plakal.
  • Roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus, na klavír hrála Klára Králová.

Velká sbírka více než 120 jazykolamů, možnost hledání podle abecedy - jalam.cz


Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 9. října 2008 ve 22:09.
mravenec001 v něm napsal:

ty joooooo

já bych taky přijela  ale bydlim až na moravě...2691353118

Příspěvek z 28. září 2008 ve 14:28.
DODY v něm napsal:

vfdsdjs

já bych taky ráda přijela ale bydlim až v jihlavě 55555555999988887777

Příspěvek z 27. září 2008 v 19:23.
dracice6 v něm napsal:

už se moc těším vždicky jsem chtěla dělat něco takového

doufám že někdo přijdete protože je to fakt cool.

zdraví dracice1101010111111