Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Korán bez závoje

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 2 roky.
  Příspěvek z 4. června 2020 ve 13:08.
  Morell v něm napsala:

  Možná to chtělo ještě trochu uhladit, ale jinak tvůj postoj připouštím. Jen škoda, že je to pak o Islámu, jaký by měl být a ne o Islámu, jaký opravdu je. :-D

  Příspěvek z 4. června 2020 ve 12:47.
  WWJD v něm napsal:

  Morell - máš pravdu, je to přeložené, a také proto je to ve zdrojích.
  Ne všichni zde umí dobře anglicky, přišlo mi zajímavé toto téma i to, zda to dokáži srozumitelně přeložit.
  Zase jsem nechtěla, aby byl celý článek o popisu žen Proroka a částí Koránu.

  Příspěvek z 4. června 2020 ve 12:08.
  majdula2000 v něm napsala:

  Se dvěma m se píše Muhammad, což ale není česky, v češtině je to normálně s jedním. Viz. https://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=mohamed.

  Příspěvek z 4. června 2020 ve 12:02.
  Valča_57 v něm napsala:

  Já se o takovéhle věci celkem dost zajímám a tak se mi tenhle článek opravdu líbil. Sice všechno, co v článku bylo napsané, jsem už dávno věděla a znala, ale věřím, že pro někoho to může být dost poučné.
  Řekla bych, že článek je určitě pro starší, protože je to napsáno takovým způsobem, že někdo mladší by to nemusel pochopit.

  Dávám 4 tlapky. ;-)

  Příspěvek z 4. června 2020 v 10:36, upravený po 14 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Možná jste tu přednášku měli přeložit celou, tohle je trošíčku vytažené z kontextu myšlenky, kteoru ona muslimka, která žila v hnusných podmínkách mezi muslimy, prezentovala. (a tou bylo, že Muslimové se rozhodně nechovají tak, jak by podle Koránu měli)
  Myslela jsem, že začnu namítat, že autor okopíroval přednášku a nepsal valstními slovy, ale když je to překlad části přednášky...

  Mimochodem, kdo umí anglicky, tak si to poslechněte celé, je to opravdu poučné.V podstatě to ukazuje zneužití náboženských textů a jejich deformaci, která z muslimských žen dělá podřadné mužů, kteří pokud z nich chtějí udělat otrokyně se kterými mohou dělat co chtějí, mají na to plné právo... a to i přestože toto právo, jak paní správně poukazuje, není opřené o Korán tak pevně, jak se tvrdí.

  Příspěvek z 4. června 2020 v 9:30.
  Myšoňka v něm napsal:

  Wow, článek je zajímavý a musím říct, že vzhledem k tomu, že mě teologie nikdy moc nebrala jsem se dozvěděl spoustu nových věcí. Musím říct, že se v téhle situaci nepohybuji s takovou vědomostí abych to dokázal nějak posoudit, za mě by si prostě měli být vždycky všichni rovni. A ohledně Koránu, Bible či jakékoli jiné náboženské knihy-Velmi záleží na výkladu a vůli každého člověka, co si z knihy vezme a co překroutí ve svůj prospěch. Takže jak říkám, za mě poučný a dobře napsaný článek. :D <3

  Příspěvek z 4. června 2020 v 9:21.
  Colossus v něm napsal:

  Nepíše se Mohammed se dvěma M?

  Příspěvek z 4. června 2020 v 8:34.
  Alpina v něm napsal:

  Jsem rád, že vyšel takový článek... Často přemýšlím proč různé náboženství uctívá to a to... Nedávno jsem četl knížku, no ted si nevzpomenu na název, ale krásně popisovala, jak v Islámu vše funguje.
  Podle mě je Islám do dnešní doby moc nezapadá, v podstatě utlačuje ženy. Muž má celkem právo si s ní dělat co chce... Ale říkám podle mě, někdo to třeba vidí jinak...:->

  předchozí 1 další