Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Korunu Zlatého Ámose vybojovala Petra Šišková. Pomohl jí Cimrman?

  vydáno  •  Škola a poznání · Učení
  Učitel bez žáků by vlastně nebyl ani učitel. A tak není divu, že hodně důležitou disciplínou při finálovém klání o titul nejoblíbenějšího učitele, je vystoupení učitele s žáky. Souboj o korunku krále učitelů byl i tentokrát velmi vyrovnaný, ale vyhrát mohl jen jeden.

  Finále ankety Zlatý Ámos, 25. března 2011, © Radkaa

  Nechyběly ani transparenty. Šiškov dobyje Žižkov – i tak vypadalo jedno z hesel, které v pátek 25. března při finále ankety Zlatý Ámos 2011 zaplavily hlediště kongresového centra Olšanka v Praze 3, Žižkově.

  Šiškov byste však na mapě těžko hledali. Význam slova musíme hledat mezi šesti finalisty ankety. Petra Šišková se svými žáky ze ZŠ Rokycanova v Sokolově Žižkov skutečně dobyla. Ze souboje o 18. titul nejoblíbenějšího učitele odnesla ne jednu, ale hned dvě korunky - od dětské poroty získala titul Dětský Ámos 2011 a od dospělé poroty pak titul nejvyšší – Zlatý Ámos 2011. Historicky zcela poprvé se umístila na nejvyšším stupni vítězů učitelka z Karlovarského kraje.

  Ačkoli učitelka Petra Šišková patří k obdivovatelům Cimrmanova díla, přiznala, že chvíli váhala, zda si má troufnout oživit jeho neméně geniální sestru Luisu. Deváťáci, kteří ji do soutěže přihlásili, ji přesvědčili, že ano.

  Šest finalistů těsně před vyhlášením Zlatého Ámose. Kdo to bude?

  Šest finalistů těsně před vyhlášením Zlatého Ámose. Kdo to bude?

  Ámosem sympaťákem, kterého volí široká veřejnost, se stala nejmladší účastnice soutěže, kantorka Jana Styblíková ze ZŠ Jana Wericha v Praze 6 – Řepích.

  Média Ámosem byl přítomnými novináři zvolen Zdeněk Bukvář z První jazykové Základní školy Horáčkova v Praze 4, jediný muž, který do letošního finále postoupil.

  Vyhráli jsme! Paní učitelka Petra Šišková získala titul Zlatý Ámos

  Vyhráli jsme! Paní učitelka Petra Šišková získala titul Zlatý Ámos 2011

  Anketa Zlatý Ámos (www.zlatyamos.cz) je zajímavá tím, že se do ní nemohou přihlásit sami učitelé, ale o jejich nominaci rozhodují jejich žáci. Kromě stovky podpisů těch, kteří s návrhem souhlasí, musí také organizátorům ankety poslat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga a popsat nějakou příhodu s ním prožitou. Nabízíme nahlédnutí do přihlášky paní učitelky Petry Šiškové:

  Petra Šišková ze Sokolova při finálovém vystoupení.Charakteristika: Paní učitelka patří k těm nejlepším na naší škole. Na naší škole vykonává tyto věci.Výchovné poradenství - pořádání exkurzí, pomoc při volbě povolání, přípravy megalomanských školních akademií, organizace soutěží (okresní kolo recitace, řečnická soutěž). Paní učitelka je nyní na mateřské dovolené, ale i přesto na naší škole učí. Vystudovala ostravskou fakultu, český jazyk, německý jazyk. Můj názor je, že když se paní učitelka pro něco nadchne tak to dotáhne do konce. A má také neobyčejný cit pro to rozeznání podstatného od podružného.

  Příhoda: Jednou jsem si takhle vyšel na procházku po chodbě ve škole. Neodešel jsem ani pár metrů když v tom jsem viděl, jak paní učitelka zašla do kabinetu. Šel jsem směrem za ní v domnění, že si popovídáme. Ale když jsem přišel ke kabinetu, tak jsem nevešel dovnitř, ale schoval jsem se za dveře. Když paní učitelka vycházela, tak jsem na ni vybafl a málem dostala infarkt. Od té doby si na mě paní učitelka dává pozor.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 31. března 2011 ve 14:02.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na Darina:

  Tak to jste určitě udělali výborně. Muselo to být pro porotu velmi těžké vybrat jen jednoho Zlatého Ámose, ale jak jsem měla možnost sledovat finále, byli všichni finalisté super!

  Příspěvek z 31. března 2011 ve 12:33.
  Darina v něm napsal:

  paní učitelka

  tenhle rok jseme tam přihlásily p učiteĺku fišerovou ta v tom zeleném triku 16

  Příspěvek z 29. března 2011 v 19:32.
  Emma-Bella v něm napsala:

  :D