Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kousání nehtů? Tím si projde snad každý

  vydáno  •  Rodičům · Krása
  Když mi bylo asi devět, začala jsem si kousat nehty. Ani nevím, jak to začalo. Prostě jsem jednoho dne přišla domů a začala jsem si je kousat. Máma z toho moc nadšená nebyla. Lakovala mi je různými laky a fixami, ale mně to nevadilo. Říkala jsem si, že když člověk jednou začne, tak může kdykoliv skončit. Ale dospěla jsem k tomu, že to tak jednoduché nebude.

  Optimistickou náladu vykouzlí i barvy, kterými se obklopujeme., © archiv Avon

  Zprvu jsem to zkoušela sama, že už toho nechám, potom se připojila i máma, ale nic. Jednoho dne (asi v 11 letech) jsem si procházela Alíkovu poradnu (za tu jsem velmi vděčná) a dočetla jsem se, že nejsem sama, kdo má takový problém. Jedna holka se ptala, co má dělat. Alík jí odpověděl, že v lékárně se dá koupit speciální lak proti kousání nehtů.

  Samozřejmě jsem se tam hned vypravila a jeden si koupila. Bylo to nechutné, ale nakonec jsem si zvykla, takže taky nic. Došlo mi, že lidé, kteří jsou na něčem závislí, to mají o hodně těžší než já. Jim to zkazí život, ale mně jen krásné nehty. Bylo mi toho líto, ale co?

  Trvalo to dlouho, až jednou před Vánoci jsem šla nakupovat dárky. V drogerii mě zaujal jeden nádherný lak, a už byl v košíku. Nehty jsem si nalakovala a protože ten lak byl tak nádherný, už jsem si nehty nekousala. Říkala jsem si, konečně jsem toho nechala. Byla jsem šťastná. Teď už vím, že si člověk nemá s ničím začínat, protože když jednou začnete, tak se z toho těžce "vyhrabává"!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 10. srpna 2012 v 18:18.
  irisinka8 v něm napsala:

  ja si nhty kousala

  jednou sem si nehty kousala jednou ale hned jsem toho nechala  bylo to totiž nechutný.25

  sarance009 v něm napsala:

  nehty

  ja jsem si nehty nikdy nekousala15

  Příspěvek z 5. června 2012 ve 13:52.
  růže191 v něm napsala:

  Reakce na pejsekDyxinka:

  já jsem si nehty taky kousala17