Alíkovina

Kousání nehtů? Tím si projde snad každý

vydáno  •  Rodičům
Když mi bylo asi devět, začala jsem si kousat nehty. Ani nevím, jak to začalo. Prostě jsem jednoho dne přišla domů a začala jsem si je kousat. Máma z toho moc nadšená nebyla. Lakovala mi je různými laky a fixami, ale mně to nevadilo. Říkala jsem si, že když člověk jednou začne, tak může kdykoliv skončit. Ale dospěla jsem k tomu, že to tak jednoduché nebude.

Optimistickou náladu vykouzlí i barvy, kterými se obklopujeme., © archiv Avon

Zprvu jsem to zkoušela sama, že už toho nechám, potom se připojila i máma, ale nic. Jednoho dne (asi v 11 letech) jsem si procházela Alíkovu poradnu (za tu jsem velmi vděčná) a dočetla jsem se, že nejsem sama, kdo má takový problém. Jedna holka se ptala, co má dělat. Alík jí odpověděl, že v lékárně se dá koupit speciální lak proti kousání nehtů.

Samozřejmě jsem se tam hned vypravila a jeden si koupila. Bylo to nechutné, ale nakonec jsem si zvykla, takže taky nic. Došlo mi, že lidé, kteří jsou na něčem závislí, to mají o hodně těžší než já. Jim to zkazí život, ale mně jen krásné nehty. Bylo mi toho líto, ale co?

Trvalo to dlouho, až jednou před Vánoci jsem šla nakupovat dárky. V drogerii mě zaujal jeden nádherný lak, a už byl v košíku. Nehty jsem si nalakovala a protože ten lak byl tak nádherný, už jsem si nehty nekousala. Říkala jsem si, konečně jsem toho nechala. Byla jsem šťastná. Teď už vím, že si člověk nemá s ničím začínat, protože když jednou začnete, tak se z toho těžce "vyhrabává"!

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (103)

Příspěvek z 10. srpna 2012 v 18:18.
irisinka8 v něm napsala:

ja si nhty kousala

jednou sem si nehty kousala jednou ale hned jsem toho nechala  bylo to totiž nechutný.25

Příspěvek z 30. července 2012 ve 14:47.
sarance009 v něm napsala:

nehty

ja jsem si nehty nikdy nekousala15

Příspěvek z 5. června 2012 ve 13:52.
růže191 v něm napsala:

já jsem si nehty taky kousala17