Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzelná beruška a Černý kocour ve filmu – příběh o pařížských superhrdinech

  vydáno  •  mediální partner · filmy

  Do kin přichází nový rodinný film inspirovaný stejnojmenným seriálem. Zvládnou superhrdinové porazit hlavního záporáka? To zjistíte ve filmu, který jde do kin 2. listopadu 2023.

  Z animáku Kouzelná beruška a Černý kocour ve filmu, © Jeremy Zag

  Příběh je o dvou známých postavách ze stejnojmenného seriálu, kteří se jmenují Marinette (Kouzelná beruška) a Adrien (Černý kocour). Tentokrát jsme se dočkali filmu, který nám představuje seriál z úplně jiného pohledu. Sice příběh se trochu liší od původního seriálu, ovšem stále má své kouzlo.

  Děj

  Zlo se začne dostávat na povrch a majitel kouzelných šperků (mirákula) se rozhodne jednat. Vybere dva superhrdiny (respektive mirákula si je vyberou sami) a pověří je náročným úkolem. Musí zachránit svět (a hlavně Paříž) před superpadouchem, který si říká Lišaj. Jakmile jsou oba hrdinové zvoleni, sami si nejdříve nejsou jisti, zda jsou schopni zachránit svět. Obzvlášť Marinette, která si myslí, že je nešikovná, a bojí se, že všechno pokazí. Přesto první souboje s Lišajem a jeho ovládnutými poskoky vyhrávají, ovšem vyhrají úplně?

  Z animáku Kouzelná beruška a Černý kocour ve filmu, © Jeremy Zag

  Klady

  Film je hezky zpracovaný. Graficky jsou animace dobré, postavy jsou taky trochu graficky zajímavé. Ve filmu je hodně vtipných scén, který pobaví jak děti, tak al i třeba dospělé. K filmu není důležitá znalost původního seriálu a můžou si ho tedy užít i lidé, kteří o seriálu nikdy neslyšeli. Ve filmu je hodně chytlavých písniček, což jsem já zrovna neocenil, ale ostatní klidně můžou. I když to byl film a nebylo v něm tolik prostoru, byl jsem rád, že se zde alespoň vyskytovaly další známé postavy ze seriálu.

  Zápory

  Oddělenost děje od seriálu a filmu mi na druhou stranu přijde i jako zápor. Z některých postav, které v seriálu byly alespoň trochu kladné, udělali záporné už od začátku. I chování postav bylo jiné. To mě hlavně štvalo u hlavních postav, jejichž chování se občas lišilo opravdu výrazně. Příběh měl hrozně moc nelogických momentů, které zkrátka kazily zážitek z filmu. Konec byl uspěchaný, obzvlášť závěrečný boj byl nanic. Celkově jsme tam měli tři celé souboje, což je opravdu málo.

  Z animáku Kouzelná beruška a Černý kocour ve filmu, © Jeremy Zag

  Závěr

  Film hlavně ocení děti a dospělí, který neviděli seriál nebo ho sice viděli, ale dokážou přehlédnout chyby oproti seriálu. Film je hezky zpracovaný a animace z něj tvoří pěkný snímek. Hodnotím ho 40 %.

  Trailer

  Jak se dabuje Kouzelná Beruška a Černý kocour?

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 3. listopadu v 17:46.
  Papoušek_Nfnf v něm napsal:

  Já jsem také nešikovná jako Marinette, upřímně... :(

  A tenhle film jsem viděla! ok

  Příspěvek z 3. listopadu ve 14:30.
  Daniel_cz v něm napsal:

  Miluji tento seriál a určitě souhlasím s kladama a protikladama je to dobré ale není to nejlepší ale i tak to má nějaký smysl a získá si to mnoho fanoušků, 5 tlapek:-P

  Příspěvek z 3. listopadu v 6:49.
  verbum v něm napsal:

  Krásný článek...