Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzelné sedlo

  vydáno  •  Zvířata · Knihy

  ...aneb Jak Verunka ke zvláštnímu sedlu přišla. Velmi hezká knížka pro čtenáře všeho věku.

  Koníci, © pixel2013

  Kouzelné sedlo je pohádka, v níž se vyskytují i zvířátka, konkrétně koně. Je psaná většími písmeny, takže čtení nebude dělat problémy ani menším dětem.

  Verunka měla ráda zvířata, jejími nejmilejšími byli koně. Zrovna seděla v pokojíčku a pastelkami jednoho takového koně malovala. Když se na koně posadila, ještě jí nebyly ani dva roky, a od té doby je milovala. Kdyby to bylo jen trochu možné, nastěhovala by si jednoho domů, přímo k sobě do pokojíčku. Rodiče jí to však nedovolili, jelikož by na zahradě mamince pošlapal kytičky. Kromě toho potřebuje svoji stáj, ale oni mají jen garáž a v ní auto.

  Maminka přišla zrovna za Verunkou a s úsměvem se jí ptala na koně. Verunka byla tak zabraná do práce, že mamince ani neodpověděla. Až teprve, když k ní přišla a zeptala se podruhé, tak přišla reakce. Verunka s psím pohledem pohlédla na maminku a zase ta stejná písnička, že by tak moc chtěla koně. Psí pohled už měla nacvičený, odkoukala ho totiž od Grejsky, což byla jejich psí slečna, malá čivava.

  Maminka jí znovu řekla, že to nejde a že je velká holka, tak už to snad chápe. Verunka sice po prázdninách měla jít poprvé do školy, takže svým způsobem byla už velká, avšak nemohla si pomoct, po koníkovi toužila stále. Všechno jde, když se chce. Tuhle hlášku odkoukala pro změnu od tatínka. Maminka měla poté co dělat, aby se nerozesmála, protože jako by v tu chvíli slyšela svého muže. Maminka jí nakonec řekla, že se poradí s tatínkem, na což Verunka jen pokrčila rameny.

  Zatím šla připravovat večeři a s Verunkou zůstala Grejska. Verunka si jen tak povzdechla, že je škoda, že Grejska není větší. Ta jen nechápavě na svou paničku koukala, načež Verunka dodala, že by si ji mohla osedlat. Zatím si Verunka hrála s Grejskou a s míčkem. Druhého dne se od rána něco dělo. Maminka s tatínkem se na sebe podezřele usmívali a dokonce i šibalsky mrkali. Mysleli si, že je Verunka nevidí, ale ta to všechno pozorovala.

  Byla sobota, takže se školka nekonala, avšak Verunce bylo jasné, že rodiče mají nějaké to tajemství. Po snídani je tatínek poslal obléknout se s tím, že pojedou všichni na výlet. Verunka hned chtěla vědět kam, ale tatínek to zarazil s tím, aby se nechala překvapit. Grejska tentokrát jet nemohla. Rodiče rozhodli, že zůstane doma. Verunka byla překvapená, protože Grejska s nimi běžně jezdila. Verunka se ptala, kam jedou, ale na to se jí dostalo odpovědi, že je to překvapení.

  A to tedy bylo. Tatínek je přivezl do stájí, kde bylo plno koní. Verunka se neudržela a křičela, jak jsou krásní. Naproti jim vyšla paní Anna, což byla vedoucí jízdárny. Ta Verunce řekla, že slyšela, že má ráda koně, a když bude chtít, tak ji naučí na nich jezdit. To se ví, že chtěla, a když to dovolili i rodiče, byla blahem bez sebe. A tak to všechno začalo.

  Jednoho dne jim poštou přišlo kouzelné sedlo. Verunka věděla, že je to dárek od kouzelné víly, která jí o tom povídala ve snu. A že to byl dárek, jak se patří...

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 19. dubna v 11:42.
  Bětka_H v něm napsala:

  Moc pěkný článek. Líbí se mi tvůj styl psaní.

  Příspěvek z 18. dubna ve 20:02.
  Ladynla v něm napsala:

  Fajn článek

  Příspěvek z 18. dubna v 16:07.
  jenetka v něm napsal:

  Zdravím,
  já jsem velký čtenář, takže jsem ji přečetla naráz. Knihy miluju a to se nikdy nezmění. A děkuji za pochvaly.