Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzelný koberec nadchl české i zahraniční školky

  vydáno  •  Alík · škola a poznání · rodičům
  Kdo zavítal na veletrh For Toys v pražských Letňanech a navštívil stánek Alík.cz, ten měl možnost na vlastní oči ocenit kouzelný koberec MagicBox. Ryze český nápad nadchl již stovky školek v tuzemsku i zahraničí.

  Magic Box, interaktivní podlahový projektor umožňuje společnou práci dětí a to nejen s Hravým učením, novou sekcí dětského webu Alík.cz, © Jaroslav Veselý, Projektmedia

  Proč spojení Alík.cz a MagicBoxu?

  Pomocí MagixBoxu můžete jakýkoliv internetový obsah promítat na podlahu a zároveň ho interaktivně na podlaze ovládat.

  To je přitažlivé zejména pro děti předškolního věku. Jak zapojit do učení děti, které nejsou zvyklé sedět v lavicích? Kouzelný koberec MagicBox jim umožňuje spočinout v poloze, která jim je nejpřirozenější, na podlaze. Pak se učí všichni společně nad obrazovkou promítanou na podložku přímo pod nimi. Děti si hrají, baví se a jsou interaktivní.

  Alík.cz nabízí na internetu obsah pro předškolní děti a to zcela zdarma. Pro nejmenší je k dispozici Hravé učení s procvičováním základních informací o zvířátkách, s prvními slovy, barvami, písmenky a čísly, básničkami, pohádkami a písničkami nebo programy Malý záchranář, které umožňují s předškolními dětmi procvičovat základy První pomoci, Dopravní výchovy a Ochrany člověka za mimořádných událostí.

  Spolupráci s MagicBoxem jsme navázali v průběhu veletrh For Toys 2013 a úspěšně v ní pokračujeme již třetím rokem.

  Magic Box, interaktivní podlahový projektor umožňuje společnou práci dětí a to nejen s Hravým učením, novou sekcí dětského webu Alík.cz

  MagicBox je moderní interaktivní učební pomůcka se zvukem, určená hlavně pro nejmenší děti, které si stále ještě rády hrají na zemi. Interaktivní projekce v tomto herním prostředí je pro ně nejpříjemnější a získá si ihned jejich pozornost. Zároveň si hrají ve skupince a učí se jeden od druhého i všichni společně. Díky tomu, že lze MagicBox připojit k internetu, je možné hraní i učení zvládat i v prostředí Alik.cz.

  Daleko lépe pracují dohromady a tedy se i učí v kolektivu, dobře spolupracují na úkolech v kroužku přímo na ploše. To je rozdíl oproti běžným interaktivním tabulím na zdi, kde jedince a jeho práci pozoruje celá třída. Řešení MagicBox tedy přináší řešení dětem s mnoha dysfunkcemi, autismem či jinými fyzickými handicapy, kteří si i do vyššího věku raději hrají, než se prezentují a pracují.

  Obrovskou výhodou MagicBoxu je snadná mobilita. Dále pak jednoduché programy, které jak děti samotné, tak i paní učitelky zvládají používat během několika minut. Bez nutnosti složitých kursů, které jsou většinou potřebné právě u interaktivních tabulí.

  Samozřejmě lze ale s MagicBoxem promítat i na zeď. Například v případě, že chce paní učitelka dětem pustit nějaký film či pohádku, kde není nutná interaktivita.

  Na začátku bylo přání paní učitelky

  Před lety jsme začali více spolupracovat s mateřskými školami na instalacích interaktivních tabulí a paní učitelky nám říkaly, co by se jim do prostředí mateřinek hodilo. Oproti tabulím by nové zařízení mělo být mobilní, skladné a hlavně s projekcí na zem. Připomínky jsme zapracovali, přizpůsobili produkt tak, jak si školky přály a nabídli jsme jim naše nové řešení.

  A po půl roce vývoje byl na světě model, který získal cenu GRAND PRIX For Toys za nejpřínosnější českou dětskou hračku za rok 2013.

  Koberec si vyzkoušel i rakouský prezident

  „Herní sestavu stačí připojit do elektrické zásuvky, zapnout a na měkkou projekční podložku můžete dětem cokoli promítat. Počítač se pak ovládá jednoduchým interaktivním perem či klávesnicí,“ popisuje mobilní zařízení Jaroslav Veselý, majitel společnosti Projektmedia.

  Fotogalerie

  U interaktivního koberce lze pomocí řady vzdělávacích programů nahraných v počítači učit až deset dětí najednou. S MagicBoxy, které zakoupil Československý ústav zahraniční pro českou školku ve Vídni, se seznámil i rakouský prezident Heinz Fischer a lidé z rakouského ministerstva školství.

  V současné době už dělá radost dětem nejen v Evropě, ale i v Saudské Arábii, Kuvajtu, Indii a Austrálii.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 6. listopadu 2015 v 16:02.
  Mistr25 v něm napsal:

  Reakce na zuzukrecek1:

  ta u které budou rodiče volnější a povolí více věcí

  Příspěvek z 5. listopadu 2015 v 17:21.
  zuzukrecek1 v něm napsala:

  :-(

  Tohle jsme si my ve školce dovolit nemohli. Tohle u nás nikdo v té době nevynalezl. To jsem zvědavá která generace bude zavislejší na moderních technologiích. 888181818