Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzlo barev

  vydáno  •  Krása
  Asi si teď říkáte: "Barvy? Co by o nich asi tak mohla napsat... Barvy jsou prostě jen barvy." Barev je hodně - modrá, černá, červená, zelená, žlutá, hnědá, tyrkysová, béžová, růžová... Já vám popíšu, jak se dají barvy dělit.

  Tak kterou?, © Radkaa

  Třeba na studené a teplé. Teplé barvy jsou červená, oranžová, růžová, ale i žlutá. Studené naopak modrá, bílá či zelená. Malé děti si myslí, že barvy se dělí na holčičí a klučičí. Ale to není pravda!

  Mě kamarádka říkala, že její kamarádce se kluci posmívali jen proto, že má ráda modrou barvu. Vážně to nechápu - i já mám ráda modrou barvu a přitom nejsem kluk. Nechci, aby se někdo někomu posmíval proto, že je kluk a má rád třeba červenou. Prostě to tak je a posmívat se kvůli tomu někomu není moc hezké.

  A něco vám poradím... zkuste si někdy ve volném čase vzít pastelky, temperové barvy či vodovky a vyzkoušejte míchání barev. Možná vám vyjde něco zajímavého a bude to vaše tajná barva!

  Také barvy mají své kouzlo. Přestavte si, že bychom je neuměli určovat. To bychom si nemohli zpívat písničky o barvách, nebo hrát hru "Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku..." A co teprve, kdybychom měli všude jen bílou.

  Myslím, že bez barev by to tu vypadalo hrozně! Jen zkuste do diskuse napsat, kde všude by nám v životě barvy chyběly. A taky to, jaké barvy máte kolem sebe (nebo na sobě) nejraději.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 12. ledna 2010 v 15:20.
  Originál v něm napsala:

  bezva nápad

  Myslím,že to byl super nápad s tím článkem.Já jsem se nad tím zamyslela, a myslím, že by mi barvy hrozně chyběly.  PS:TAPISEK MÁ ÚPLNOU PRAVDU                                                                                                                                                                                        

  Slimáščica v něm napsal:

  KLUCI A...

  HELE TEN ČLÁNEK IC MOC, ALE JAKO ZNÁM HORŠÍ. A ZNÁM KLUKY CO NOSÍ RŮŽOVOU. BOŽE. TEPLÝ NEJSOU ATD.:10

  Příspěvek z 15. října 2009 v 15:08.
  Patricia10 v něm napsal:

  LOOL

  ale nechci ji urazit