Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzlo japonštiny

  vydáno  •  Doma a ve světě · Škola a poznání · Volný čas venku
  Tento článek je určen všem, kteří mají rádi Japonsko a japonskou kulturu. Věřím, že mezi vámi jsou tací, kteří se o tuto kulturu také zajímají a rádi si o tom něco přečtou.

  Japonsko - gejša, © Profimedia.cz

  Již nějaký čas se učím japonsky a musím říct, že to vůbec není složitý jazyk. Mám dobrého učitele, a tak se velmi zábavnou a hravou formou učíme psát japonská písmena a postupně i mluvit.

  Ten, kdo má japonskou kulturu opravdu rád, má možnost chodit na různé výstavy a festivaly. Tam lze slyšet hru na japonskou flétnu, bubny a nebo ochutnat tradiční japonské jídlo.

  Komu by přišlo moc těžké studium japonštiny a rád by jen uměl kreslit znaky, může se zapsat do hodin kaligrafie, kde se naučí psát japonsky. Já mám tuto kulturu velmi ráda, chodím na japonské festivaly a určitě to stojí alespoň za zkoušku.

  Ráda bych upozornila na filmový festival Eiga-sai, který se konal koncem ledna. Zde byla jedinečná možnost zhlédnout několik japonských filmů, které se k nám do Evropy jinak těžko dostávají. Promítal se každý den jeden film o japonské kultuře, z japonského prostředí.

  Koho by Japonsko, japonština a japonská kultura zajímaly více, může se podívat na webové stránky Česko-japonské společnosti - www.japan.cz.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Nufina_Clloe 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 19. května 2009 ve 21:20.
  Micíkoli v něm napsala:

  Japonskoo!!! joo!!! xD

  Japonsko je neeej!! xD Ale tak to skoro pro všechny animefily :) bratranec se učí japonsky... nedávno mi ukázal nákou učebnici pro samouky... zatím jenom písmo... i za tu hodinku jsem se něco naučila :) jakoo... ségra miluje japonce... ale to je hrůza... nejprve on/off a pak zas nákej Hiroki Suzuki 22 Já radši pořád zůstanu u Kakashiho.... :D

  Příspěvek z 1. května 2009 ve 21:05.
  Bajíček v něm napsal:

  můj názor na japonsko

  nevim jaký mám zas tak názor podle toho z witch Hay lin je z japonska nebo z číny ted žije v americe jinak třeba na sklemničce a ta Hay lin jsou hezký a nejsme lesba jinak podle obrázků by to mohla bejt hezká země

  Příspěvek z 6. března 2009 v 19:58.
  _ttinka_ v něm napsal:

  re2

  doplnek : krom toho vseho je uplně úžasné jejich bojové umění - chtěla bych se ho naučit :D :)))