Alíkovina

Kouzlo knih

vydáno  •  Volný čas doma · Knihy · Čtenáři píší Alíkoviny
Čtete hodně? Já osobně jsem přečetla už asi sedm knih a moc se mi líbily. Knihy jsou moc dobré i pro mysl, protože pomáhají poznat víc nových slov. Také jsou vzácné, protože v sobě ukrývají dobrodružství, zajímavosti a někdy i celý svět!

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

V knihách se můžete dozvědět o něčem novém, nebo si připomenout to, co už jste znali. Pohádky jsou vždy krásné, ale hlavně je to tradice už po mnoho let. Listy knih v sobě mají takovou zvláštní vůni, která vás, když ji vdechnete, unese do děje v knize. Obsah může být i o celém světě. Kniha je také nejlepší na uklidnění.

Když čtete, tak se vám ukládají vědomosti do hlavy rychleji, než normálně. Knihy můžou být i v jiném jazyce, třeba v angličtině nebo ve francouzštině. Na Alíkovi si můžete taky číst i zajímavé věci. Třeba Alíkoviny jsou moc dobré, protože se tam moc nového dozvíte, ale taky si připomenete, co jste zapomněli. Ale hlavně nezapomeňte na tohle přísloví: Nikdy nesuď knihu podle obalu!

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (76)

Příspěvek z 10. června 2009 ve 13:37.
tominator v něm napsal:

tominator

Já čtu hodně za rok prečtu tak 100 knížek.Samozřejmě jsou knihy ,které člověka nebaví.Ijá jsem na takové narazil.

Příspěvek z 14. května 2009 ve 20:13.
TerkaL v něm napsal:

Reakce na K-a-tt-e:

Moje kámoška čte pořád každý týden máve škole čtenářský deník!!! Někdy i dva a to je jí 10!17

Příspěvek z 14. května 2009 ve 20:09.
TerkaL v něm napsal:

Reakce na Paťuška048:

JÁ TAKY JE TO MŮJ KoNíČeK1