Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Kouzlo orientálního tance

  vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny · Tanec
  Už vás taky nudí koukat, jak všichni tancují hip-hop nebo street dance? No tak to pro vás mám celkem ucházející tip. Pokud chcete něco nového, jsem váš člověk. Jestli vás to zajímá, čtěte dále…

  © Alík

  Mám tu něco hlavně pro holky. Ráda bych vám ukázala jedno malé zákoutí tance - není to nic podobného, jako je třeba valčík a polka, nebo třeba tango, country, cha-cha i walz. Nemusíte se nechávat omezovat ustáleným “přešlapováním“ po parketu, prostě si zatancujete podle chuti co vás napsane a co zvládnete. Pořád ještě vás to zajímá? To je dobře. Teď si dáme ochutnávku teorie.

  Kořeny orientálního tance jsou pravděpodobně na Středním východě v zemích tzv. ORIENTU. Původní důvod tančení orientálního tance je posílení svalů žen a příprava na porod. Šlo tedy o tanec plodnosti. Možná i proto se při tomto tanci klade důraz na břicho.

  Co si při tomto tanci vzít na sebe? To je celkem jednoduché. Nejvhodnější je volná sukně, popřípadě kalhoty, aby se dali kontrolovat pohyby. Pak už jen najděte ve skříni nějaké pohodlné tričko nebo tílko. Může být i krátké, aby byly vidět pohyby břicha. Zkrátka něco pohodlného, v čem se člověk cítí dobře a zároveň se v tom dokáže plynule hýbat. Najdeme zde i celou řadu pomůcek při tanci - hlavně závoje, svíčky, někdy šavle, hole nebo také činely.
   
  Pokud vás můj text zaujal, porozhlédněte se ve svém okolí po nějakém kurzu, popřípadě se domluvte s rodiči, aby se někde podívali. Doufám, že se alespoň někdo najde, kdo se připojí k nám, co se tomuto tanci věnujeme… Pokud by byl problém, napište mi do pošty.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi YellowAngel

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 12. října 2008 v 17:10.
  Marušák v něm napsal:

  pCHE

  Já chodím do orientálních tanců už 9let..!!159

  Příspěvek z 9. října 2008 ve 21:38.
  beruška165 v něm napsal:

  tanec

  já sem taky tancovala a bylo to supér ale jeto dost těšký141625
  chci tam chodit ale jaksi to nejdeč135

  Příspěvek z 5. srpna 2008 ve 12:22.
  macetka v něm napsal:

  Já taky tancuju....

  Orientalní tance tancuju uz 3 roky! Vetsinou je to spojene s divadelním predstavenim