Alíkoviny

Králíček

vydáno  v 8:02
Ahoj, v tomto článku bych vám chtěla říct něco o králíčcích.
Králíček

Králík není jen zvíře z králíkárny chované na jídlo. Zakrslý králíček je také domácí mazlíček. Každý už určitě někdy viděl králíka. Buď živého, nebo jen fotku. A v tomto článku bych vám o nich chtěla něco říct.

Zakrslý králík je menší než králík domácí. Průměrný věk dožití u zakrslých králíků je 5-8 let.Pokud se o něj budete velmi dobře start a věnovat se mu, tak má šanci dožít se až 10 let. Zakrslý králíček většinou váží asi 1-1,5 kg. Králíček je býložravec. Jí trávu, listy, ale také jí krmení pro králíky, které koupíte skoro v každém obchodě. Také jí seno. Občas si pochutná na ovoci a zelenině. Má fousky podobně jako kočka. Fousky mu pomáhají zjistit, jestli se někam vejde nebo ne. To je tak všechno, co bych vám o nich řekla.

Takže zatím ahoj, Adélka

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 27. května v 11:31.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Záhadička:Tak hele,mám teprve 10 roků,a na to o králíčcích vím hodně.Takže pokud se ti můj článek nelíbí,prosím,nepiš to tu.
dennisvet:Máš pravdu,a díky,jsem ráda že se ti můj článek líbí.

Příspěvek z 26. května v 17:21.
dennisvet v něm napsala:

Záhadička: musíš brát ohled i na věk pisatelky - a pak zjistíš, že v jejích možnostech je to moc pěkný článek :), a líbí se mi i celkově, jen je kratší ;)

Příspěvek z 26. května v 16:36.
Záhadička v něm napsala:

Hrozně napsané