Něco o historii
Domovina tohoto sportu jsou země severní Evropy (Švédsko, Norsko atd.), ale i třeba Česká republika. Jako první se začal provozovat ve Švédsku, kde také vznikla jeho pravidla cca v 80. letech minulého století.
Co to teda ten králičí hop je?
Králičí hop je hodně podobný koňskému parkuru, jde zde teda o to co nejrychleji přeskákat nějaký parkur. (Tím myslím to, aby parkur přeskákal váš králík, né vy. )
Pravidla
Králík by měl skákat z vlastní vůle. Pohyb může být ovlivňován pouze rukama závodníka (při pobídce, né že ho budete mlátit). Nesmíte se dotýkat králíka jakkoliv nohou! Králík dále nemůže být tažen na vodítku, ať už nad překážku, nebo mezi překážkami.
Disciplíny
Nejčastější disciplíny jsou 4, a to:
- Rovinná dráha, ta má dva typy: 1. prostě několik překážek za sebou a 2. tam i zpátky, čili jedna řada tam, zatáčka a druhá řada zpátky.
- Parkur, ten je hodně podobný koňskému. Jde o to prostě překonat trať složenou z překážek.
- Skok vysoký, to je jen 1 překážka, přes kterou králíci skáčou a postupně se zvyšuje a ten, kdo ji neskočí, tak vypadává. Zvyšuje se to té doby, dokud nezůstane jen 1 králík, často se vyhodnocuje prvních 3–5 míst.
- Skok daleký, princip je zde stejný jako u skoku do dálky, akorát se zvětšuje do dálky.
Poznámka: U rovinné dráhy a u parkuru jde o co nejmíň shozených překážek a o co nejrychlejší čas.
Pokud byste chtěli s králičím hopem začít, tak u mě na profilu najdete článek, týkající se toho, jak začít , a samozřejmě, pokud máte nějaké otázky k tomuto článku, tak se nebojte mi napsat.