Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Králík?

  vydáno  •  mazlíčci
  Také přemýšlíte o pořízení malého chlupatého kamaráda, králíčka??? Pokud ano, tak to si určitě přečtěte celý článek, protože se zde dozvíte, proč si králíčka pořídit a proč naopak ne. Nebo už snad králíčka máte, ale ne a ne ho naučit pít z napáječky, či mu chcete dát nějakou hračku?

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Teddy, zakrslý králík, © MF DNES

  Před pořízením králíčka.

  1. Se přesvědčte, že na něj nemáte alergii.
  2. Se ujistěte, jestli ho vážně chcete, protože králíček žije přibližně 8 let a když vás přestane bavit se o něj starat, tak ho nemůžete jen tak vyhodit do popelnice.
  3. Mu nachystejte klec, ve které bude bydlet a udělejte bezpečnostní opatření v pokoji, kde ho budete pouštět (schovejte všechny dráty).
  4. Vymyslet mu jméno .

  Proč si králíčka nepořídit.

  1. Protože okoušou všechno, co vidí (hlavně papír) a tak na něj musíte dávat pozor, když ho pouštíte, aby vám nezničil pokoj
  2. Protože je s ním mnoho starostí (musíte s ním chodit na procházky, pouštět ho, uklízet mu klec, krmit ho, stále kontrolovat jestli má seno a vodu, hrát si s ním).
  3. Protože je finančně náročný.

  Proč si naopak králíčka pořídit.

  1. Protože to bude váš kamarád na život a na smrt.
  2. Ať se máte s kým se pomazlit.
  3. Ať nejste nikdy sám/sama
  4. Ať máte někoho, kdo vám rozhryže žákovskou a domácí úkoly.

  Jak naučit králíčka pít z napáječky? Naplňte napáječku vodou. Nechte ji králíčkovi očuchat. Když bude mít tlamičku u pítka, zmáčkněte kuličku, díky které vyteče kapička. Jakmile spadne králíčkovi do tlamičky, máte vyhráno.

  Oblíbené hračky králíčků.

  1. Roličky od toaletního papíru či kuchyňských ubrousků, můžou vašeho chlupáčka zabavit na dost dlouho.
  2. Nebo mu můžete pořídit plyšového kamaráda.
  3. Taktéž mají moc rádi domeček z kartónových krabic, které s oblibou okusují.
  4. A samozřejmě jakékoliv míče a míčky.

  Nejí vám králíček seno??? Tak to je jednoduché. Stačí mu do sena přidat meduňku či mátu a uvidíte, jak si bude pochutnávat.

  To je ode mne vše a přeji vám hodně štěstí s novým přírůstkem do rodiny.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Ivka22 v něm napsala:

  Super

  Krásne si to napísal/-a.. 2525 A mám ešte, ja jednu radu, ak máte samičku a bude mať malé (zistíte to podľa toho, že má na nejakom mieste nejakú kožušinu a trošku sa to tam hýbe), tak sa nesnažte byť pri tej samičke moc dlho a nechytajte tých maličkých, lebo potom sa prestane o nich starať, a môžu aj umrieť alebo ich "porozvláka" po chovánku. 764101111 A ešte nám raz aj maličký zajkovia zamrzli, v strašnej zime. 272727