Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krása klasické hudby

  vydáno  •  Volný čas doma · Hudba
  Většina z vás píše na diskuse o hudbě. Že máte rádi pop music, techno, rock a podobně. Vím, že vážná hudba se nelíbí každému, ale zároveň nechápu, jak mohou někteří říct, že je klasika (klasická hudba) hrozně pomalá a hodí se leda tak na pohřeb. Nechápu ani to, jak tohle můžete napsat po jedné hodině hudební výchovy!

  Pražské jaro 2008 - Hallé Orchestra, © © Pražské jaro - Ivan Malý

  Já hraji na klarinet (dechový nástroj) a nejdřív jsem hrála swing a jazz. Tyhle hudební styly mě přímo uchvátily. Chtěla jsem hrát jen je. Můj odpor ke klasické hudbě se ještě zvětšil, když mě můj pan učitel dal nastudovat jednu klasickou skladbu. Byla hrozně pomalá. Tenkrát, to mi bylo 9 let, se mi to nelíbilo a já jsem si hned myslela, že klasická hudba je hudba jen smutná, pomalá a ne moc hezká.

  Časem jsem ale začala poslouchat nahrávky klasické hudby a některé skladby jsem si zamilovala. Teď je klasika hudba, kterou hraji nejradši a taky ji ráda studuji. Pomalé skladby jsou o tom, že by člověk, který hraje klasickou hudbu, měl nést při hře srdíčko na talíři posluchačům. Rychlé skladby jsou především o tom, že se stalo něco, při čem se spěchalo. Ale všechny klasické skladby, i pop music, i rock, a dokonce i techno mají nějaký děj.

  Klasická hudba (kromě oper, operet a arií) se liší tím, že se to neřekne zpěvem, ale překrásnou hudbou, která když se pěkně zahraje, tak každý pochopí, co chtěl skladatel skladbou říci. Wolfgang Amadeus Mozart napsal všechny své skladby v duru - to je taková docela veselá stupnice. Avšak v mollu - smutnější tónině, napsal jen jednu skladbu, a to když mu zemřela jeho maminka. Chtěl zřejmě říct, že je smutný a že svoji maminku Annu Marii Mozartovou měl moc rád.

  I v ostatních stylech hudby chtěl skladatel či pán/paní, kteří píseň složili, něco tou písní říci. Třeba píseň Ticho, kterou zpívá Ewa Farná, je o tom, že láska mezi tím párem moc nevychází... Každopádně vážná hudba je nádherná jak pomalá, tak rychlá. Pro ty, kteří nemají moc rádi pomalou klasickou hudbu, bych měla jednu radu - když nemáte rádi pomalé písně, poslechněte si třeba Let čmeláka od Rimskeho Korsakova. Hudbě zdar!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi emša

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 31. prosince 2018 v 9:02.
  číča800 v něm napsala:

  Já mám klasiku ráda R^ je 100 × lepší než treba metal techno atd.

  Příspěvek z 8. ledna 2009 ve 20:23.
  Hanoušek v něm napsal:

  Eva Farná

  471047104710

  Příspěvek z 14. prosince 2008 v 16:07.
  tapisek v něm napsal:

  Reakce na miluju_Deppa:

  ale když se to někomu líbí tak proč by to nemohl poslouchat kdyby byli všichni stejní byla by tu NUDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! já sice taky vážnou hudbu nemusim ale nepovažuju za ,,vykopávky"  ty co ji poslouchají. Když jsem se kámošky ptala jestli slyšela už nový album od Rihanny zeptala se ,,kdo to je?"                                                                                                                              ale je to pouze můj názor (kdyby si to myslel každý byla by tu NUDA!)    212121