Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krásná česká Amerika!

  vydáno  •  Příroda · Cestování · Česká republika · Prázdniny
  Možná si říkáte, co je to za hloupost, jak může být Amerika v České republice? Zprvu jsem tomu také nevěřila a na mamku s taťkou jsem koukala jako blázen, když mi navrhli, že bychom mohli jet do Ameriky v Česku...

  Největší vápencový lom - přibližně 750 m dlouhý, 150 m široký a 67 m hluboký. , © Radkaa

  Ale když jsme se vydali k Mníšku pod Brdy a projížděli jsme Brdským pohořím, zatajil se mi dech. Krásná krajina Českého krasu mě naprosto okouzlila! Ale to nebylo vše. To, co mě čekalo v teď už nefunkčním lomu, byla opravdu paráda. Zaparkovali jsme na malém parkovišti a vešli jsme na cestičku, která vedla k vyhlídce.

  Čekalo mě opravdové překvapení. Pod námi se tyčily skály. Hnědé, červené, někdy dokonce i černé, a uprostřed malé modré jezero, ve kterém se spousta lidí koupala. Takovou nádheru jsem v životě neviděla! Připadala jsem si jako v pravém Grand Canyonu v Americe.

  Z filmu Limonádový JoeHned jsem pochopila, proč se tomu říká Amerika. Vypadá to tam totiž jako v Americe. A to doslova! Pokud jste viděli film Limonádový Joe, pak vám bude jasné, o čem mluvím. Ten se natáčel právě tady.

  Po krásné vyhlídce u parkoviště jsme přešli na druhou stranu. Na lom byl pohled ze strany, byly spíše vidět skály. Nafotili jsme spoustu fotek. Výlet jsme zakončili zastavením na mostě přes Vltavu. Všem bych chtěla doporučit: objevte českou Ameriku. Uvidíte sami, jak je to krásné!

  Abyste si udělali představu, jak to tam vypadá, můžete si prohlédnout moje fotoalbum (za fotkami z Ameriky následují snímky ze Slap).

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 15. října 2009 v 8:31.
  Barbořička v něm napsala:

  amerika

  hezké

  Příspěvek z 7. září 2009 ve 20:03.
  ivi009 v něm napsal:

  ivi009

  4 Tam to muselo bejt nádherný. Moc pěkný fotky

  Příspěvek z 30. srpna 2009 v 16:51.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Super---Girlska:

  No jasně to ti tak někod uvěří.