Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krásná i bez make-upu!

  vydáno  •  krása
  Která dívka by si nepřála být krásná jako princezna? Nejspíše žádná. A mnoho holek si myslí, že krásy docílí pouze značkovým oblečením a make-upem. Ale i bez toho se dá žít! A koneckonců ani princezny nebyly vždy nejkrásnější a make-up pro krásu nepotřebovaly.

  Petra Hamerníková při líčení na natáčení klipu Manekýnky v Africe., © Radkaa

  Malovat si rty a obličej uměly již ženy ve starověkém Egyptě, což je několik tisíc let zpět. Jejich krása bývala často opravdu nepřekonatelná. A jak je to vlastně s princeznami? Byly vždy opravdu tak krásné, jak je psáno v knihách?

  Ne, samozřejmě že všechny princezny nebyly tak krásné, aby se do nich princ zamiloval na první pohled. I princezny jistě používaly nějaký ten svůj trik, jak být krásnými, ale neměly tolik možností, jako my dnes.

  Bohužel, dnes už mohou holky na celém světě změnit svůj obličej k nepoznání. Vzpomínám si, jak jsem jednou narazila na jednu holku. Musím říci, že byla doslova zmalovaná, na obličeji musela mít tak centimetr make-upu. A ani trochu jí to neslušelo.

  Často to vidím: třináctileté holky i dospělé ženy chodí celé od make-upu, ale nevypadá to hezky. Když s tím neumí, vypadají hrozně. A když s tím umí, není to poznat - vypadají až moc krásně.

  Podle mého názoru je však lepší přírodní krása. Zkuste svému obličeji dopřát třeba trochu čisté vody nebo bahenní koupel. Rozhodně je to lepší, než používat make-up. Přírodní krása je zkrátka přírodní krása.

  Nelíbí se mi má barva vlasů, udělal se mi na rtech opar... ještě to neznamená konec světa! Zkuste chvíli chodit bez make-upu. Věřím tomu, že make-up vaši pleť často jen kazí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 100)

  Příspěvek z 5. dubna 2011 ve 20:55.
  Domčůš v něm napsal:

  Reakce na -Babu98-:

  Přesně tak 416

  Příspěvek z 26. února 2011 v 17:32.
  natálkač v něm napsal:

  jeto pravda

  knám do školy chodí holky který se furt malujou malujou a malujou a přitom nezáleží na tom jak vypadáš ale co máš uvnitř1516101010

  Příspěvek z 8. ledna 2011 v 16:33.
  VlciceNicol v něm napsala:

  Reakce na Virtjednorozec:

  Jen ti blbý? To jistě...když se holka maluje tak je to snad její věc,některé mholky vypadají namalované hezky a některým to sluší bez toho,ale proč nadávat těm kteří se malují a urážet ty co se nemalují? Jo dobře,taky se mi nelíbí zmalovaný holky,ale kluci jsou rádi když se o sebe holka stará,namalovaná či nenamalovaná a testování na zvířatech? To je to samý,myslíte si že testujou jenom šminky? Ne,testujou šampony a různé pěny do koupele..takže klíííídek ;-)