Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krásná příroda v Praze?

  vydáno  •  Příroda · Cestování · Česká republika
  Plno lidí z vesnice má mnoho výhod. Například krásnou přírodu. Ovšem i mi pražští máme kus zajímavé přírody: Prokopské údolí, Dalejské údolí, Divoká Šárka. Mnoho dalších míst pro výlet či odpočinek najdeš přímo v Praze. Stačí jen přemluvit rodiče, aby se s tebou někam vydali.

  Divoká Šárka, červenec 2008, © Radkaa

  Jak se na tato místa dostat?

  Často se tam dostanete autobusem, vlakem, metrem, autem nebo taky pěšky. Potom se stačí řídit turistickými značkami. Některé místa vedou dvoje druhy cest: betonové a ušlapané. Betonová cesta vede například na koupaliště divoká Šárka. A ušlapané nebo uježděné cesty vedou Prokopským údolím. Proto je to tak krásné.

  Prokopským údolím se dá jednoduše projet na kole. Měl bys vždy chodit s rodiči nebo dospělými sourozenci. Na cestě si dávej pozor na cizí lidi, nikdy nevíš kdo to může být. A musíš být v dobré kondici, protože někdy se jde i do kopců.

  Proč to vlastně píšu?

  Babočka síťkovaná (<i>Araschnia levana</i>)Mnoho lidí neví, že v Praze jsou taková místa. A tak jezdí hodně daleko za Prahu. Sám hezké kouty přírody v Praze navštěvuji. Věřte, opravdu to stojí za to. V Divoké Šárce jsem s mámou viděl zajíce. A pokud jste příznivcem takových to zvířat, jsou k vidění i na sídlištích. Jednou jsme jeli s kamarádkou přes Prokopské údolí a neměli pití a zrovna jsme jeli kolem studánky, takže jsme se napili a bylo nám dobře.

  Jak se na tyto výlety vypravit?

  Stačí si vzít batůžek a do něj si dát: pití, svačinu, mapu. Doporučuji se také nastříkat odpuzovačem hmyzu - repelentem. Neber si ovšem to co by mohlo přírodu poškodit, protože v těchto lokalitách se vyskytují chráněná území.

  Co když se mi nikam nechce?

  Rozrazil klasnatý (<i>Veronica spicata L.</i>)To je škoda. Ale můžeš si udělat zahradu a starat se o ni. To potom můžeš udělat radost i ostatním. Nezapomínej v létě zahrádku zalévat a pak k ní také můžeš chodit odpočívat.

  Vizitka autora článku na Alíkovi: brejláč

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 21. září 2008 v 17:40.
  nikinov v něm napsal:

  Reakce na Rickine:

  praha je .....................5555

  Příspěvek z 20. září 2008 v 10:28.
  kristýnk v něm napsal:

  Reakce na Michal73:

  všech na co si vzpomeneš

  Příspěvek z 20. září 2008 v 10:27.
  kristýnk v něm napsal:

  Reakce na Elki:

  to stebou musim souhlasit
  mužeš si vibrat z ruzdnejch parcích4111