Alíkovina

Krásná příroda v Praze?

vydáno  •  Příroda
Plno lidí z vesnice má mnoho výhod. Například krásnou přírodu. Ovšem i mi pražští máme kus zajímavé přírody: Prokopské údolí, Dalejské údolí, Divoká Šárka. Mnoho dalších míst pro výlet či odpočinek najdeš přímo v Praze. Stačí jen přemluvit rodiče, aby se s tebou někam vydali.

Divoká Šárka, červenec 2008, © Radkaa

Jak se na tato místa dostat?

Často se tam dostanete autobusem, vlakem, metrem, autem nebo taky pěšky. Potom se stačí řídit turistickými značkami. Některé místa vedou dvoje druhy cest: betonové a ušlapané. Betonová cesta vede například na koupaliště divoká Šárka. A ušlapané nebo uježděné cesty vedou Prokopským údolím. Proto je to tak krásné.

Prokopským údolím se dá jednoduše projet na kole. Měl bys vždy chodit s rodiči nebo dospělými sourozenci. Na cestě si dávej pozor na cizí lidi, nikdy nevíš kdo to může být. A musíš být v dobré kondici, protože někdy se jde i do kopců.

Proč to vlastně píšu?

Babočka síťkovaná (<i>Araschnia levana</i>)Mnoho lidí neví, že v Praze jsou taková místa. A tak jezdí hodně daleko za Prahu. Sám hezké kouty přírody v Praze navštěvuji. Věřte, opravdu to stojí za to. V Divoké Šárce jsem s mámou viděl zajíce. A pokud jste příznivcem takových to zvířat, jsou k vidění i na sídlištích. Jednou jsme jeli s kamarádkou přes Prokopské údolí a neměli pití a zrovna jsme jeli kolem studánky, takže jsme se napili a bylo nám dobře.

Jak se na tyto výlety vypravit?

Stačí si vzít batůžek a do něj si dát: pití, svačinu, mapu. Doporučuji se také nastříkat odpuzovačem hmyzu - repelentem. Neber si ovšem to co by mohlo přírodu poškodit, protože v těchto lokalitách se vyskytují chráněná území.

Co když se mi nikam nechce?

Rozrazil klasnatý (<i>Veronica spicata L.</i>)To je škoda. Ale můžeš si udělat zahradu a starat se o ni. To potom můžeš udělat radost i ostatním. Nezapomínej v létě zahrádku zalévat a pak k ní také můžeš chodit odpočívat.

Vizitka autora článku na Alíkovi: brejláč

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (12)

Příspěvek z 21. září 2008 v 17:40.
nikinov v něm napsal:

Reakce na Rickine:

praha je .....................5555

Příspěvek z 20. září 2008 v 10:28.
kristýnk v něm napsal:

Reakce na Michal73:

všech na co si vzpomeneš

Příspěvek z 20. září 2008 v 10:27.
kristýnk v něm napsal:

Reakce na Elki:

to stebou musim souhlasit
mužeš si vibrat z ruzdnejch parcích4111