Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krásy hudby

  vydáno  •  Volný čas doma · Hudba
  Hudba je krásná věc! Člověk jenom tak sedí a poslouchá, nebo u toho dělá nějakou činnost. Ať už si čteme knížku, nebo jsme na počítači (například na Alíkovi), vnímáme ji jako krásný doplněk vlastního světa. Každý má svůj oblíbený styl. Může to být pop, rock, metal, ale také vážná hudba - na tu nesmíme zapomínat.

  The Beatles, © Profimedia.cz

  Je mnoho teorií, jak hudba vznikla. Například napodobováním zpěvu ptáků, nebo se hudba vyvinula společně s řečí. Každý má přece tónování v řeči. (Například Číňané hodně mluví melodicky.) Žádná s těchto teorií se nemůže vyvrátit, ale ani potvrdit.

  Zpočátku byly duchovní písně a později bojové. Úplně první dochovaná píseň v Čechách je Hospodine, pomyluj ny. Dále vznikly písně jako Svatý Václave nebo Ktož su boží bojovníci. Hudba se vyvíjela postupně s uměleckými slohy (gotika, renesance...).

  Nejznámější hudební skladatel je asi Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791). Pocházel z Rakouska a tvořil v období klasicismu. Složil mnoho oper i skladeb - například Dona Giovanniho nebo píseň Dětská hra. Užíval si života a tak od něj odešla žena. Byl nemocný, ale pracoval do konce svých sil a složil mši Reqiem.

  Hudba postupovala a v 60.letech 20. století byli hodně známí The Beatles. Písničky Yesterday nebo Let It Be byly velkým hitem nejen pro tehdejší dobu, ale jsou velmi známé i v současnosti. Skupina se rozpadla, ale vešly ve známost další a další skupiny a zpěváci.

  Jak jste si všimli, hudba se vyvíjí a v každé době byl ojedinělý styl. Někomu se líbil, někdo ho nesnášel a někomu se líbit musel. Ale ať už to bylo jak to bylo, teď každý poslouchá hudbu, která mu dělá dobře a při které se ponoří do svého vlastního světa.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi neim

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 4. srpna 2008 v 19:07.
  lilounek v něm napsal:

  lilounek

  ahojky miluju hudbu a tanec hudba musi vychazet z duse at uz je ta pisnicka vesela nebos mutna je to tak kdyz nezni z duse je to jenom falesny krik ktery nikdy nikdo nepochopi ja hudbu sleduju uz dlouho je mi 15 a vim ze hudba ma pochazet ze srdce kdyz se koukam na myho kluka tak mu to ze srdce zrovna moc nejde hihi ale vim ze to vsichni umime ja i muj kluk tak zacnete spivat to co slisite uvnitr sebe jako ja chtela bych zpivat a moc az bude nejaka soutez nekde blizko chomutova tak mi napiste rada vam zaspivam
  1016161616104

  Katka254 v něm napsala:

  kááta

  http://www.rimmel.cz/mujblog/katka00/1/ Ahojky  zvu vás na 60 secnds na mém blogu. :o)

  Bardulienka v něm napsal:

  Reakce na králičisko:

  Hojik jak se mas??? 16