Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krásy Polska

  vydáno  •  Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Prázdniny · Zahraničí
  Když vás někdy vítr zavane na dovolenou do Polska, rozhodně si nenechte ujít Hel. Je to velké město na konci malého polského poloostrova, který je strašně uzoučký. Na Helu jsou dvě pláže - jedna Gdańská zátoka a druhá otevřené Baltské moře. Po cestě se také můžete podívat na lachtany.

  Baltské moře - Polsko - Gdyně, © Pavlína Sokolová

  Když se posunete na začátek toho minipoloostrova, leží zde město Wladyslawowo, kde je taky velmi nádherná pláž a přístav. Ve městě je každý rok velká pouť, najdete tam levné supermarkety (Biedronka), dobré ubytování a dělají tam vynikající vafle.

  Gdynia je historický přístav. Kotví tam různé lodě (i z války) a také námořnictvo. Z Gdynie jsou pořádány i výlety do Dánska. Je tu známá Orlovská pláž, kde je velké molo a divadlo. Samozřejmě v polštině.

  Gdańsk je město, které si vás svou krásou získá. Na každém kroku máte důkazy jeho dlouhatánské historie. Nejkrásnější částí Gdáńsku je Hlavní město. Najdete tu také velký kostel s vyhlídkovou věží, která má 406 schodů. Je to sice fuška tam dojít, ale ten krásný výhled stojí za to.

  Na ulicích starého Gdáńsku stojí postavy třeba celé ve zlatém a když jim hodíte peníze, udělají legrační grimasu nebo se pokloní. Většina je ale v takové šedé barvě, jenom oči prozrazují, že to není socha. Ale na první pohled si myslíte že ano. Kdo toto nezažije, neuvěří...

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Benecek-xp

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 13. prosince 2008 ve 12:22.
  aniusia v něm napsala:

  ja polakiem

  ja jsem polka ale bydlím v české republice a jsem ráda že tady takovy článek vůbec je.a jestli si myslíte že jsem to psala z slovníkem tak se pletete.

  Příspěvek z 3. září 2008 v 16:44.
  Ania98 v něm napsal:

  polams

  Já mám v Polsku babičku a je to tam mooooc pěkný.21

  Příspěvek z 28. srpna 2008 ve 22:28.
  králičisko v něm napsal:

  sochy

  ano a ty lidské sochy jsou myslím ve většině větších poslkých naštěvovaných měst :D už jsem e taky viděla :) no taky bych si tam jen tak stála a čekala až mi hodí peníze