Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Křečci a milovníci zvířat

  vydáno

  Jste milovníci zvířat? Nemáte zkušenosti s chovem? Pak je tento článek pro vás jako dělaný. Nejdřív bude něco o křečcích obecně (péče o něj) a nakonec o našem křečkovi.

  Křečci jsou roztomilí hlodavci přibližně 15 cm velcí. Je jich mnoho druhů, nejmenší z nich měří 2 cm, největší je křeček syrský.

  Křeček je nenáročný a je i finančně dostupný. Na začátku mu koupíte klec o rozměrech zhruba 50 x 40 x 50 cm, pítko, misky, domeček, a běhací kolečko. Později už jen dokupujete piliny a jídlo a to vyjde asi na 150 - 200 Kč měsíčně. Samotný křeček stojí od 45 Kč až do 100 Kč podle toho, kde ho kupujete.
  Každý den dejte svému křečkovi čerstvé jablko a čerstvou vodu. Jednou týdně potřebuje vyměnit piliny.

  My máme asi půl roku „džungaráka“. Ten měl být mé sestry, ale ta ho měla jen v pokoji na ozdobu. Celý měsíc nedostal čerstvou vodu atd...! Muselo mu být strašně špatně. Když jsem to zjistila, tak jsem mu dala čerstvou vodu a starala jsem se o něj, aby mu bylo lépe. A z toho plyne ponaučení, že se o křečka musíte starat pečlivě už od začátku.

  Hodně štěstí v koupi křečka přeje Bára.

  PS: Doufám, že mé rady využijete. Klidně se ptejte v komentech, odpovím vám.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 23. června 2017 v 16:47.
  AnezkaB v něm napsala:

  My jsme taky křečka měli. Na běhací kolečko chodil rád mezi 1 ráno - 5 ráno. A dělal děsný rámus. Takže nakonec bydlel v obýváku, protože se s ním nedalo v jedné místnosti spát.

  Příspěvek z 23. června 2017 ve 14:52.
  bara12jebozi v něm napsal:

  já ho tam nedavala:-D

  Příspěvek z 22. června 2017 ve 23:07.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Vkládání obrázků na Alíka ještě není uděláno, takže se obrázky dají vybírat jen z omezené nabídky. Až se vkládání obrázků dodělá, bude možné si nejen změnit obrázek na vizitce, ale i uživatel při psaní Alíkovin si bude moci sám vložit svou vlastní fotku.