Alíkovina

Křečci a milovníci zvířat

vydáno

Jste milovníci zvířat? Nemáte zkušenosti s chovem? Pak je tento článek pro vás jako dělaný. Nejdřív bude něco o křečcích obecně (péče o něj) a nakonec o našem křečkovi.

Křečci jsou roztomilí hlodavci přibližně 15 cm velcí. Je jich mnoho druhů, nejmenší z nich měří 2 cm, největší je křeček syrský.

Křeček je nenáročný a je i finančně dostupný. Na začátku mu koupíte klec o rozměrech zhruba 50 x 40 x 50 cm, pítko, misky, domeček, a běhací kolečko. Později už jen dokupujete piliny a jídlo a to vyjde asi na 150 - 200 Kč měsíčně. Samotný křeček stojí od 45 Kč až do 100 Kč podle toho, kde ho kupujete.
Každý den dejte svému křečkovi čerstvé jablko a čerstvou vodu. Jednou týdně potřebuje vyměnit piliny.

My máme asi půl roku „džungaráka“. Ten měl být mé sestry, ale ta ho měla jen v pokoji na ozdobu. Celý měsíc nedostal čerstvou vodu atd...! Muselo mu být strašně špatně. Když jsem to zjistila, tak jsem mu dala čerstvou vodu a starala jsem se o něj, aby mu bylo lépe. A z toho plyne ponaučení, že se o křečka musíte starat pečlivě už od začátku.

Hodně štěstí v koupi křečka přeje Bára.

PS: Doufám, že mé rady využijete. Klidně se ptejte v komentech, odpovím vám.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 23. června 2017 v 16:47.
AnezkaB v něm napsala:

My jsme taky křečka měli. Na běhací kolečko chodil rád mezi 1 ráno - 5 ráno. A dělal děsný rámus. Takže nakonec bydlel v obýváku, protože se s ním nedalo v jedné místnosti spát.

Příspěvek z 23. června 2017 ve 14:52.
bara12jebozi v něm napsal:

já ho tam nedavala:-D

Příspěvek z 22. června 2017 ve 23:07.
Pralinka2 v něm napsal:

Vkládání obrázků na Alíka ještě není uděláno, takže se obrázky dají vybírat jen z omezené nabídky. Až se vkládání obrázků dodělá, bude možné si nejen změnit obrázek na vizitce, ale i uživatel při psaní Alíkovin si bude moci sám vložit svou vlastní fotku.