Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Křečík džungarský

  vydáno  •  Zvířata

  Tento článek jsem vytvořila na počest mého křečka, který se jmenuje Bříško.

  Křeček, © Lichtpuenktchen

  Křečík džungarský je jeden z mnoha křečků. Vybrali jsme si ho, protože je velmi roztomilý a potřebovali jsme společníka, který něco vydrží. Tito křečci nebyli koupeni ve zverimexu ani v jiných obchodech, normálně jsme si našli ifauna.cz – web pro chovatele – a našli si tam inzerát. Křečky jsme si koupili v Praze, ale už nevím, kde. Kupovali jsme si je v roce 2017. Paní chovala křečky v krabici. Ale měli tam vše, co potřebovali. Těch křečků tam bylo hodně, tak jsme tam jen tak strčili ruce a čekali, než nám tam nějaký roztomilý křečík vyleze. Vylezli nám tam dva, vybrali jsme jednoho, co se nám líbil. Pamatuji si, že jsme si je koupili 5. května 2017. Takže nedávno měli výročí, dostali k němu novou pochoutku.

  Moje sestra taky dostala jednoho křečka, abychom se nehádaly, a pojmenovala si ho Tlapka, tak divné jméno pro křečka. Obě máme své křečky moc rády.

  Smutná věc;-(
  Sestra špatně zavřela klec od jejího křečka. A křeček jí utekl, nějak se dostal do bytu naší babičky, která bydlí hned pod námi, a tam se najedl nějakých granulí pro myši. Křečka se nám nepovedlo chytit, protože jak se nažral těch granulí, tak byl děsně rychlý. Nakonec se nám ho podařilo nějak chytit, a dali jsme ho do klece, jenže v kleci se choval ještě víc šíleně.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 6. května v 19:40.
  Motylek1 v něm napsala:

  Ahoj, já jsem zatím štěně a moc nechápu, co to znamenají ty tlapky, ale pochopila jsem, že jsou to body, takže jestli to body jsou, tak dávám největší číslo tlapek. ;-) :-) Můžu se zeptat, my si taky budeme pořizovat křečka (vlastně křečíka džungarskýho) a můj bráška ho bude mít taky, budou to dvě samičky, jelikož by prý byl kluk moc agresivní, hlavně se chci zeptat (protože si s tím nejsem jistá) kdy spí a kdy je vzhůru, protože někde je napsáno, že ráno až dopoledne spí a dopoledne je vzhůru (samozřejmě to je noční zvíře takže v noci je vzhůru viď?) Dopředu moc děkuju za odpověď. :-) ;-) ? ;-) :-)

  Příspěvek z 2. června 2020 v 5:48.
  Grillerka v něm napsala:

  Ten je hezký :-)

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:28.
  Kubik111 v něm napsal:

  pěkné až na:článek je kratší, o křečkovi se toho dá více rozepsat! Třeba i něco o nich! :-)Článek se mi docela líbí až na to, co jsem tu vydotknul. Jestli to slovo existuje!:-D souhlasím s Valčou a Darkness! 🐾🐾2 tlapky;-)