Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Křehké milování

  vydáno  •  Valentýn · Zdraví · Rodičům · Krása · Alík radí dětem · Rodina
  Milování je slůvko, které mnoha lidem vhání ruměnec do tváře. Všichni o něm šeptají. Někdo se chlubí a dělá machra. S rodiči se o tom moc nemluví. Žhavé téma pro nejlepší kamarádky. Podklad pro frajerskou řeč mezi kluky. Ano, řeč bude o tolik úžasném, pro mnohé ještě zakázaném, vysněném, dokonalém a magickém milování.

  Láska - vztah - moře - Láska - vztah - moře, © Supraphon

  Není to jen hra mezi dvěma lidmi. Není to jen o věkové hranici a už vůbec to není o tom dokázat sama sobě, že jsem dospělý. Všechno chce svůj čas a milování ho potřebuje dvakrát tolik (možná vícekrát...), než jiné události v našem životě.

  Máma nás naučila mluvit, táta chodit a my samotní jim denně dokazujeme, že už nejsme mimina. Ale v milování nás za ruku nepovedou. Na tuhle akci musíme být prostě připraveni. Jenomže místo mámy a táty potřebujeme dlaň druhého člověka.

  Alík radí dětem

  V Alíkově poradně se můžeš ptát, pokud máš nějaký problém. Zároveň tu najdeš množství již zodpovězených dotazů. Otázky a odpovědi na téma milování

  A tady začíná náš první úkol. Není lehké zvolit si k sobě druhého, který nás opravdu miluje, který nám rozumí, má nás rád a který naši duši nerozmačká. Pomalu našlapujeme v lásce a ta mrška se někdy nechá dlouho přemlouvat, než ukáže svoje drápky a zasekne je do pana úžasného, či madam skvělé.

  To se vám zkrátka musí podlomit kolena, když vás ta druhá ruka pohladí. Tváře rozhořet na bod varu a srdce z hrudi vyskočit. Tak začíná zamilování, tak začíná neuvěřitelná cesta plná důvěry v druhého člověka.

  Přežili jsme první rande, plujeme na lehkém obláčku SMS, emílků a roztomilých telefonátů. Až pod konečky nehtů se nám dostává pocit, že "konečně". Konečně se můžeme zapojovat do hovorů na téma první pusa. Konečně usínáme s fotkou pod polštářem. Konečně máme společné plány na víkend. Konečně to přišlo. Už někoho máme a toužíme to vyhlásit rozhlasem, napsat do novin a vykřičet tu mega důležitou větu - nejsem sám, jsme dva.

  Když se vedeme za ruce, v břiše nám příjemně mravenčí. Obklopuje nás pocit, že celý svět zírá jen na naši lásku. Letmé polibky se postupně mění v pevné obejmutí a my cítíme, že všechno kolem přestává býti důležité, protože právě teď nastal zvrat.

  SrdceUž to není jen můj kluk, nebo moje holka (doplňte si to správné), se kterým se občas vídám. Začíná tu srdeční, citová, duševní i fyzická závislost. Na jeho dotycích, na jeho pohledu, na jeho přítomnosti, na všem. Prostě to začalo, máme vztah.

  Od prvního úkolu k opravdovému vztahu člověk ujde dlouho, těžkou a občas i bolestivou cestu. Někdy se nám nepodaří zasáhnout tu správnou osobu na první výstřel. Někdy musíme mířit opakovaně a hledat a zklamat se, padnout bolestí a znovu vstát a hledat. Někdo má štěstí a najde hned. Jiný je vybíravý a možná přebere. Ale na každého láska čeká. Věřte mi, já to znám...

  řekli o lásce

  Nikdo jiný mi nedá lásku, přátelství, vroucnost i něhu, kterou nemám sám v sobě. Johann Wolfgang von Goethe

  Co je důležité, je očím neviditelné, protože správně vidíme jen srdcem. Saint Antoine De Exupéry

  Milovat znamená ve štěstí druhého nacházet štěstí vlastní. Gottfried Leibniz

  Takže popojedem. Máme správného člověka, máme s ním vztah, máme důvěru a máme další stovku pocitů, které jsou zapotřebí k tomu, abychom mohli myslet na cílovou pásku. Na ní je velkým písmem napsáno "první milování". Takže v klidu zabrzdíme a koukneme se na podstatné body. Jako první (neřadím to podle důležitosti, všechny jsou klíčové) se nabízí věková hranice 15 let. Pokud nám je méně, hodíme se do klidu, protože zákon platí pro všechny.

  Není to jen nahodile vybraný věk. Já sama bych ho v pohodě posunula o dalších pár let. Nic vám neuteče, jen se více připravíte. Zkoušeli jste někdy rozšlápnout vánoční ozdobu? No, to je blbá otázka, to asi ne, ale možná se vám někdy rozbila. Ta křehká věc se rozletí na tisíc malých kousků a už nejde slepit. Jen zamést a vyhodit. Pokud pospícháte s milováním, můžete svou duši, srdce a víru v lásku také rozdupnout, stejně jako tu vánoční ozdobu. Už se to pak nedá slepit, ani jinak opravit. Takže bacha!

  cizí slovo AntikoncepcE?

  Na přetřes přichází i téma antikoncepce. Kdo se teď červená, či zvedá oči v sloup, tak pro toho tu mám jednu zprávičku. Jen hazardér by to neřešil a nechal to být. Milování totiž není jen o citech, prožitcích a vzdušných zámcích. To je i zodpovědnost, vkročení do světa dospělých. A tam vás nepustí s ustrašeným výrazem a výmluvou, že na rozhovor o ochraně nebyl čas.

  Konec machrování a frajeřinek, že se nemůže nic stát. Vždycky se může něco stát. Zahoďte tedy stud, není na místě. Promluvte si o tom spolu, je to vážně moc důležité. Když se hodláte spolu milovat, tak musíte dokázat spolu vyřešit i tuhle věc.

  Asi bych už měla skončit s poučováním. Věřím, že máte dostatek rozumu a půjdete na vše s rozvahou. Snad se mi podařilo do výše sesmolených řádek napsat, že první milování je neopakovatelný okamžik.

  • Chvíle, kdy štěstí a láska dostává hmatatelnou podobu.
  • Moment, který nejde zorganizovat zmateně a v rychlosti.
  • Podobá se jemnému chmýří, které nesmí zmoknout pod kapkami chvátavosti.
  • Rozkvetlé kytce, která si svou krásu pečlivě vybojovala od malého semínka.
  • Výstupu na nejvyšší horu, kde se můžete rozhlédnout, zhluboka nadýchnout a zjistit, že vedle sebe máte člověka, který vás nenechá spadnout.

  To opravdové milování je prostě pocit, který se nedá popsat, to si musíte zkrátka zažít...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!