Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Křížovky nejsou jenom pro důchodce

  vydáno  •  Volný čas doma
  Také rádi luštíte osmisměrky, sudoku a nebo švédské křížovky? Já je luštím nepřetržitě! Křížovky nejsou zábavou jenom pro důchodce, jak si někteří možná myslí. Mě křížovky také baví, ale rovněž mi velice pomohly. A víte v čem? V učení!

  Sudoku, © Alík

  Já křížovky luštím hlavně o prázdninách. To jsem často u babičky, která také luští. Babička mi vždy koupí několik časopisů, ve kterých je hodně křížovek. Já je luštím a když si už nevím s ničím rady, zeptám se babičky a ta mi vždy poradí. Když máme křížovku vyluštěnou, někdy pošleme odpověď do soutěže o ceny. Zatím jsme nevyhrály, ale hlavní je, že tajenka byla správná.

  Křížovky ale neluštím pouze o prázdninách - luštila jsem je i v době, kdy se mi blížily zkoušky na osmileté gymnázium. Každý den jsem vyluštila tak jednu, dvě křížovky, abych byla dobře připravená na všeobecný přehled, kterého jsem se bála ze všeho nejvíc.

  Sudoku na Alíkovi

  Sudoku můžete luštit i na Alíkovi. Stačí navštívit Domeček a najít SUDOKU mezi hrami.

  Když přišel den zkoušek, byla jsem strašně nervózní, a když jsem si sedla do lavice, okamžitě jsem úplně na všechno zapomněla. Jakmile jsem se ale podívala na zadání nebo na otázku, okamžitě jsem si všechno vybavila a když ne, vzpomněla jsem si na jiné otázky, které mi alespoň napověděly pár písmenek. Potom už to šlo snadno. Na gympl jsem se dostala a byla jsem dokonce na 17. - 20. místě.

  Myslím si, že luštit křížovky není ostuda, právě naopak. Kdo luští křížovky, stává se chytřejším a chytřejším a pomůže mu to - ať už teď ve škole, nebo třeba v dospělosti v práci.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 5. března v 0:13.
  ZUZUmňau v něm napsal:

  jediná hra, která se hrozně seká, ale fakt hrozně. Moc se mi tady na alíkovi kvůli tomu zprotivila

  Kubik111 v něm napsal:

  Natýček1 🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄🎄

  LuciNka214 v něm napsala:

  8