Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krkonoše kolem Valšovek

  vydáno  •  Volný čas venku · Příroda · Prázdniny
  Mám to tam ráda, jezdím tam už od malička - skoro od narození. V zimě šlapete vysoko po sněhu a boříte se do něj a v létě vyjedete až nahoru. Není tam vždy v létě teplo, ale je to tam fajn.

  Sněžka, © Profimedia.cz

  Asi 100 metrů od naší chaty je farma Sosnovic - mají tam hodně zákazníků. Jsou moc fajn, my je dobře známe. Také se tam dá dojít na Kolínskou - chata vzdálená od Valšovek asi 5 km. Dá se taky velmi jednoduše dostat na Černou horu - cesta je dlouhá asi 6 kilometrů. Ne že by to bylo nějak blízko, ale není zase tak těžké dojít na Snežku.

  Okolí je krásné. V zimě z naší chaty chodíme rovnou do běžkařské stopy, která je hned u nás. Když se sejde dolů do Velké Úpy, tak je tam hodně sjezdovek a chat k ubytování a občerstvení. Na Valšovkách a v jejich okolí je spousta krásné přírody.

  Najdete tam les, ve kterém se dobře staví domečky pro skřítky a mravenečky. Když sedíte venku, tak většinou vidíte, jak se tam pasou krávy (Sosnovic). Mají i ovce a nedaleko jsou kozy. Je tam i spousta jiných věcí a když přijedete, určitě si to tam oblíbíte (moc aut tam nejezdí). Každý rok chodíme na celodenní výlet až do Polska, dál za Sněžku k jezerům k Malému a Velkému stavu.

  Kdybyste sem chtěli vyrazit, můžete se ubytovat někde nahoře (např. na Kolínské). Je tam ticho a klid. Můžete tam malovat obrázky, chodit na procházky v zimě, v létě, na podzim i na jaře... prostě kdykoliv. Určitě se tam podívejte - zažijete spoustu legrace. Tak si zjistěte další informace, víc už prozradit nesmím. Možná se tam uvidíme! Tak hezké prázdniny!!!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi hoffmannka

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 5. září 2008 v 16:48.
  sokoliceverca v něm napsal:

  Konec prázdnin

  ahojky doufám že jste si prázdniny užili stejně dobře jako já a mám na vás takovou otázku chce se vám do školy jstli jo tak to mate dobry a jestli ne tak to jste muj clovek mě se taky nechce do skoly tak ahoj a hodně štěstí do nového školního roku ahoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  25

  Příspěvek z 14. srpna 2008 v 11:24.
  Píšťalka9 v něm napsal:

  jj

  jojo je to tam moc pěkný párkrát jsem tam už taky byla. je tam opravdu krásně(hlavně v zimě když je všechno bílé a sněho až nad hlavu). 416

  Příspěvek z 4. srpna 2008 v 8:36.
  Michal73 v něm napsal:

  Krkonoše kolem Valšovek

  V Krkonoších jsem tam byl a je to hezký