Alíkovina

Krkonoše? Krása. Nic lepšího v Čechách pro mě už není.

vydáno  •  Cestování · Česká republika · Čtenáři píší Alíkoviny · Prázdniny
Naše minulá dovolená se odehrála v Krkonoších. Byla to taková krása, že jsme se tam museli letos opět vrátit. Například když jsme šli na Sněžku Obřím dolem a na vrcholku Obřího dolu svačili, naše únava tím krásným výhledem úpně vyprchala a dodala nám energii na výstup Sněžky.

Pohled na vrchol Sněžky z Úpského rašeliniště. , © Radkaa

Sněžka je taky moc krásná, ale dojem kazí poštovna a Polská bouda, která vypadá jako létající talíř. Nejhezčí na celé dovolené však byla roubenka, nádherná roubenka, ve které jsme bydleli. Takovou krásu jsem ještě snad nikdy neviděla.

V oblasti Malá Úpa, kde jsme bydleli, je pohádková cesta. Jsou to stanoviště a u každého je vyřezaný obrázek z pohádky, která je napsaná na stojanu vedle.

Také tam jsou razítka, která se obkreslují na papír. Kdo to všechno posbírá, zajde si do infocentra v Pomezních Boudách a za to dostane maloúpský groš.

Krkonošský kvíz

Co všechno víš o Krkonoších? Ověř své vědomosti v našem Krkonošském kvízu!

Já, sestřenice, bratranec a strejda jsme to oběhali a teď mi maloúpský groš visí doma na nástěnce. Všem doporučuji podívat se do Krkonoš a věřím, že budete mít na Krkonoše stejný názor, jako já.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (24)

Příspěvek z 11. září 2010 ve 13:58.
Andulka_Kamelka v něm napsal:

JJ super

V krkonoších je to super káždý rok tam jezdíme lyžovat na malou úpu . 10

Příspěvek z 8. září 2010 v 15:28.
Zygo v něm napsal:

šumava

My pojedem do Krkonošpříští rok,protož ségra je ještě malá ale je šikovná,My tet cestujem po šumavě,tady bydlím a je to tu super kráse a krása47

Příspěvek z 8. září 2010 v 15:21.
Horse-BarushQa v něm napsala:

Reakce na Pakhouska:

Když porovnáš šumav s Jeseníkama =DD