Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krmítko na parapetu

  vydáno  •  Povídky
  Máme v domě zlého souseda. Hlavně závistivého a hlavně protivného. Měli jsme na parapetu u okna velký květináč, ale přes zimu nám kytky nerostly a tak jsme si pořídili krmítko na ptáčky.

  Strakapoud velký hoduje spolu s dlasky tlustozobými. Semínek i bobulí je dost, tak nemají důvod o ně bojovat., © Slow TV

  Máme byt v prvním patře, ale i tak soused prudí, ale to tu rozepisovat nechci. I když jsme výš, tak soused křičí: „Já vás vidím atd. Je to soused na léčeni.

  Květináč jsme sundali a zatím jsme tam nic neměli. Jednoho dne jsme šli kolem květinářství, je to kousek od našeho domu a tam jsme viděli krásné krmítko, hned jsme ho dali na parapet. Zajistili, aby nám nespadlo dolu. Kdyby spadlo, byl by to hrozný malér. Ale byla zima, tak žádný ptáčkové nelétali.

  Jakmile se oteplilo, tak už pomalu a jistě začali zjišťovat, že tam je nějaké jídlo. Dáváme jim tam zrní a když je starší rohlík nebo bábovka, tak to jim nadrobíme. Ze začátku se nás báli a létali menší ptáčci. Potom začali létat větší dokonce i kos. Stane se, že na nás koukají, co děláme, hlavně si už na nás zvykli a to je hezké. Když zjistí, že jim tam něco dáváme, hned přilétnou. Je hezké to sledovat. Sice teď máme kolem okna spoustu ptáčků i na zahradě, ale nevadí to. Máme z toho radost. Dokonce se o jídlo i perou. Když máme otevřené okno, dívají se na nás a poslouchají.

  Teď začnou prázdniny a my chceme jet za babičkou, tak mám strach, aby nepřestali létat. Snad se to nestane. Je to moc krásné je sledovat a starat se o jejich zásobu jídla. Máme od nich špinavý parapet, ale zase ne moc, to se dá uklidit.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 8. června 2016 v 16:03.
  Natáka v něm napsala:

  Souhlas

  tted jsem to chtela napsat    dává se jen v zimě

  Příspěvek z 8. června 2016 v 11:04.
  konemy v něm napsala:

  Pozor!!!

  Ptáci by se měli krmit jen v zimě! Na jaře mají mladé. Pokud si zvyknou nosit ptáčatům potravu z krmítek, tak mladí zemřou. Musí být krmeni jen živou potravu a to do krmítka nemůžeš dát.
  Ptáčkům tím ubližuješ...