Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krutá šikana

  vydáno  •  šikana

  Dnes zde píšu článek o šikaně, kterou jsem si sama prošla. Byla vzkutku krutá a na překvapivém místě, kde měl být klid a mír. Přeji příjemné čtení.

  Smutek, © Anemone123

  Byl mrazivý den v lednu. Maminka mi právě oznámila, že jsou poslední 2 volná místa na ozdravný pobyt. Celá natěšená jsem okamžitě přijala, ale nevěděla jsem, jaké si v blízké budoucnosti prožiju peklo.

  Mezitím uběhl zhruba půlrok a nastal den, kdy začal pobyt. Jak mě mamka vezla, cítila jsem v břichu zvláštní předtuchu, že to nebude dobré. Ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Jak jsme dorazili, okamžitě jsem běžela na hřiště za ostatními „kamarády“, kteří dorazili dřív a zahráli jsme si vybíjenou. Den poté jsem potkala Natku. Byly jsme úplně stejné: nikam nespěchala, bylo jí tak 10–12 let, a vůbec, prostě jsme si padly do oka.

  Hned mě pozvala na návštěvu do jejího pokoje. Ten nebyl otřískaný jako ten náš a byl modernější. Začala jsem jí závidět. V pokoji seděla další holka, Saša se jmenovala. Jak jsem ji potkala, okamžitě jsem zapomněla na Natku a kamarádila jsem se víc se Sašou.

  Ale nastaly krušné časy. Zjistilo se, že jeden kluk má údajně Covid-19. Já jsem asi týden na to dostala mohutnou rýmu. V karanténě mě to moc nebavilo. Televize na pokoji měla rozbitý ovladač a místo knížek tam byla jenom dětská leporela, rovněž rozbitá. Mou jedinou útěchou bylo obyčejné tamagotchi. Naštěstí mě asi po týdnu propustili a já si mohla zase užívat.

  Saša mi oznámila, že koupila svému mladšímu, asi 5letému postiženému bráchovi pružinku, tak jestli si nechci zahrát. Já přijala. Ale venku mi Saša pružinku omotala kolem krku a já se ji snažila sundat. Po chvíli mi ji sundala Saša sama. Ale ne! Saša pružinku sundala špatně a zamotala se! Začala bulet a já se jí snažila pomoci. Ona mou pomoc odmítla. Zvedla se a utíkala pryč za zdravotními sestřičkami, které nás měly na starost. Celé to na mě svedla. Naštěstí mi sestřičky daly možnost říct mou verzi a té mojí uvěřily. Bylo to asi proto, že já jsem nelhala.

  Jenže Saša měla staršího, asi 14–15letého bráchu Kubu. Když jsem jednou šla po chodbě, Kuba mě chytil na límec a začal na mě řvát sprosté věci a ať mu dám těch 40 korun za pružinu a já mu odporovala. Ale on si po chvilce přivolal další, podobně staré kluky, a začali mi vyhrožovat. Měla jsem štěstí, že to jedna sestřička všechno viděla, na kluky vrhla nevraživý pohled a seřvala je.

  Saša mezi tím spolčila drtivou většinu holek proti mně. Den na to mě začala vydírat a (stejně jako její brácha) mi začala nadávat. Už zbýval jen týden do konce ozdravného pobytu a já byla ráda, že sestřičky konečně zakázaly Saše a její rodině jít do mého pokoje.

  Pak už to docela rychle uběhlo a všichni začali balit věci. Já jsem si přitom dala jedno předsevzetí: Už nikdy nepůjdu do tohohle pekla.

  Chci poděkovat mojí malé sestře, kamarádkám a zdravotním sestřičkám, že se nepřidaly k Saše. Jsem jim moc vděčná. Díky za to, že mi byly celou dobu oporou.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 4. června 2021 v 18:17.
  amandamesa v něm napsala:

  Sikana je hrozna vec. Take jsem ji prozivala nekolik let. Na zakladni skole a pak i na stredni...Mam to v sobe poznamenane uz na vzdy...

  Příspěvek z 27. května 2021 v 16:44.
  TerkaHyblova v něm napsala:

  Je mi líto všech co si prošli šikanou.
  Ale jinak super článek 5 tlapek

  Příspěvek z 26. května 2021 ve 20:40.
  Anež v něm napsala:

  hezký článek, mrzímě, čím jsi prošla, jen by mohl být trochu delší a mohla ses v něm víc rozepsat, jinak hezký 4 tlapky