Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Krysáci – Hodan, Hubert a Eda

  vydáno  •  Kultura · Zvířata · Filmy · Předškolákům
  Hrdinové večerníčků mívají různá bydliště: králíci Bob a Bobek bydlí v klobouku kouzelníka Pokustona, Křemílek s Vochomůrkou žijí v pařezové chaloupce. Parta krysáků se usadila na smetišti…

  Hrdinové animovaného televizního večerníčku Krysáci v plyšové podobě. , © Radkaa

  Krysáci jsou hrdinové českého animovaného loutkového večerníčku. Hodan a Hubert jsou vizovičtí krysáci ze zdejšího smetiště. Mají tu i svého přítele – Ludvíčka (je to sádrový trpaslík, který jim slouží jako hračka, jako tichý společník i jako zvláštní kamarád).

  Jednoho dne přijede na smetiště nákladní auto s odpadky. Mezi starými nepotřebnými věcmi, které na smetiště vysype, se náhodou ocitne také Eda, laboratorní potkan z Prahy. A právě tady začíná nerozlučné přátelství našich neobvyklých hrdinů…

  Proč právě vizovické smetiště?

  Krysák Hubert.To, že Krysáci žijí na smetišti u Vizovic určitě není náhoda. Jejich tvůrci se totiž seznámili při studiu filmové školy v nedalekém Zlíně. Žádost o spolupráci neodmítl ani Bolek Polívka. Byť ve filmu není vidět, ale pouze slyšet. Byla to jeho první zkušenost s dabingem animovaného příběhu. Další postavičky z valašského smetiště namluvil Polívkův dlouholetý kolega Jiří Pecha.

  Oba herci také společně nazpívali krysí song „My jsme krysy, a ne potkani, nám v noci často není do spaní a jako správní krysí ogaři máme vousy na tváři.“ Pokud si myslíte, že byste písničku zahráli a zazpívali lépe, pak to můžete zkusit. Noty a akordy krysácké písničky najdete na krysáckém webu.

  Výtvarná soutěž – Kde bude Krysákům lépe?

  Krysáci - zleva Eda, Hodan a Hubert.Kromě soutěže vědomostní, do které se můžete zapojit přímo na stránkách serveru Alík, můžete využít i soutěže výtvarné, kterou vyhlásili autoři seriálu.

  Úkol zní: „Namaluj místo, kde by Krysákům bylo ještě lépe, než v šuplících šicího stroje!“

  Až do 10. října 2008 můžete posílat své obrázky emailem na adresu: soutez@krysaci.cz nebo poštou na adresu: Krysáci, Filmová 174, 761 79 Zlín.

  Všechny soutěžní obrázky budou vystaveny na www.krysaci.cz, kde jim budou návštěvníci těchto stránek přidělovat své hlasy. 

  Zvítězí autor obrázku, který k 5. listopadu 2008 obdrží na webových stránkách nejvíce hlasů. První tři výherci získávají Zájezd za Krysáky! a dalších šest pak plyšového Krysáka dle vlastního výběru.

  Zprávy ze smetiště

  HodanTak se jmenuje jedna z rubrik webu krysaci.cz. Dozvíte se tam také kdy se můžete s Krysáky a jejich tvůrci setkat na obrazovkách ČT1 (v repríze na ČT2) v pořadu Hřiště 7.

  • neděle 5. 10. (repríza v úterý 7. 10) rozhovor s krysáckým režisérem Cyrilem Podolským
  • neděle 19. 10. (repríza v uterý 21.10.) studio navštíví loutkářka Lenka „Šmudla“ Minaříková
  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 22. října 2008 ve 20:07.
  barum v něm napsal:

  blbec

  krisáci jsou blbí ha ha ha ha !

  Příspěvek z 17. října 2008 ve 21:53.
  jitca v něm napsal:

  jitca

  HUBET                                                                  AHOJ KAMOSI CO DELATE
  777                     BYLI JSTE NA WWW.E-PAula.cz4444212121                                                                               

  Příspěvek z 17. října 2008 ve 21:37.
  jitca v něm napsal:

  hiphop

  alik je huuuuuuuuuuuuuj
  22222222