Alíkovina

Kůň - kamarád s hedvábnou srstí

vydáno  •  Zvířata
Znám jednu holku, která mi řekla, že se jeden čas snažila mít ráda koně, ale nešlo jí to. Každý má nějaké své oblíbené zvíře - u mě je to kůň. Koně se ale nenaučíte mít rádi - musíte je mít rádi už od narození, vaše první slovo musí být kůň, jako první musíte koně chtít. A když to tak je, gratuluji.

Krása koní zvlášť vynikne v pohybu, © Běla Fialová

Zamyslete se trochu - mít koně je něco úplně senzačního! Mít ho pořád u sebe, brát ho jako kamaráda, kterému můžete bez problémů svěřit svá tajemství a on si je nechá jen pro sebe. Je to kamarád i utěšitel, vždy vás uklidní svou hedvábnou srstí. Je tak krásný, že oči přechází. Mít svého čtyřnohého kamaráda je bezva. Vy se o něj postaráte a on vám za to nabídne pohled ze svého hřbetu. Ten nezapomenutelný.

Spousta lidí si to neuvědomuje, ale kůň dokáže být i lepší kamarád než člověk. I když nemluví. Nikdy vás nezklame, nikdy vás neopustí, vždy bude věrný a bude vás chránit. Bez koní by to nebyl svět. Bez koní by svět byl obyčejná pustina, která se nudí. Kůň vám vnikne i do snů a pokud se tak stane, ten sen je krásný. Baví mě neustále přemítat o koních, na každou strávenou chvilku na koňském hřbetě se moc těším.

další foto

Fotografie koní najdete na webových stránkách Běly Fialové. Zároveň tu nechybí řada odkazů na další zajímavé weby s tematikou koní.

Pořád ráda myslím na koně - v posteli i ve škole. Sny s koňmi neberte jako otravu. Nejsou nudné. Ze své vlastní zkušenosti vím, že mohou být tak různé, že si to ani nedokážete představit. Například legrační - jako když jsem jela jednou ve snu na koni a kůň se mi v zatáčce vyfoukl. Nebo jedete na koni snový závod, někoho zachraňujete, plavete s ním v moři...

Hříbě na jarní louce

A rozhodně je potřeba zastavit týrání! Je to ta nejošklivější věc na světě. Ta bezmocná zvířata za nic nemohou. Jestliže jsou zlá, dá se to napravit a ne vyřešit tímto způsobem...

Koně existovali,existují a vždy existovat budou. A je jen na vás, zda se připojíte k jejich milovníkům, nebo ne.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (107)

Příspěvek z 26. května 2011 v 15:48.
ellll v něm napsal:

I LOVE HORSES

Moc miluju koně, jsou naprosto úžasní!!101010

Příspěvek z 27. dubna 2011 v 18:52.
filiga v něm napsal:

kůň

Miluju koně.10 Jsou to báječná zvířata. Budu chodit do jezdecké školy kde se o koně budu starat a jezdit na nich. Je tam plno báječných koní. Přeju si mít vlastního koně. O prázdninách taky pojedu na koňský tábor.
Koně jsou prostě nej!!!!!!!!!!!!!101010

Příspěvek z 26. března 2011 v 19:45.
Kobila3 v něm napsala:

sen

mně se jednou po koňským táboře zdálo, že jedu na červeným koni, ale že vůbec nejde ovládat a pořád se točil dokolečka a nešel zastavit...a taky úplně nádhernej sen jak sem se znova potkala s kámoškamaa kámošema z toho tábora, každej jel na svým nejoblíbenějším koni a všichni se usmívali :) chjo....se mi stejská......10